Ako pridať položku do kontextového menu Odoslať kam – Windows 10

Po kliknutí na akýkoľvek súbor, či priečinok pravým tlačidlom myši sa zobrazí kontextové menu, v ktorom nájdete položku Odoslať kam. Ako položku efektívne využívať, ako do nej pridávať vlastné odkazy a kedy nám príde vhod si ukážeme v tomto článku.

Do položky Odoslať kam si môžeme pridať akýkoľvek odkaz na akýkoľvek program. Využitie je veľmi pestré, napríklad ak máte nainštalovaných niekoľko editorov textu, grafiky alebo iných súborov a vy chcete niektoré súbory otvárať v jednom programe a iné v inom, avšak jeden program má štandardne asociované všetky prípony jedného druhu dokumentov(to znamená že napríklad všetky grafické súbory otvára po poklepaní na daný súbor jeden grafický editor), môžete efektívne a elegantne použiť práve menu Odoslať kam. Do toho menu si môžete vložiť jednotlivé odkazy na jednotlivé editory a tak otvárať súbory v tom správnom programe.
Najskôr sa pozrieme, kde sa menu Odoslať kam fyzicky nachádza. Vo Windows 10 sa dané menu nachádza v priečinku C:\Users\[názov užívateľa]\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo,

kde [názov užívateľa] je vaše prihlasovacie meno. Vo Windows 10 musíte mať povolené zobrazenie skrytých súborov a priečinkov, pretože priečinok SendTo je skrytý.
Ak teraz pridáte do priečinka SendTo akýkoľvek odkaz, zobrazí sa aj v menu Odoslať kam. Takýmto postupom si môžete do daného menu pridať potrebné odkazy na aplikácie a jednoducho a rýchlo otvárať súbory vo vami požadovanom programe.