Ako stiahnuť video z YouTube do rôznych formátov

Zapáčilo sa vám nejaké video na stránke YouTube a si ho chcete uložiť do počítača? Existuje veľa programov a spôsobov na ukladanie videa zo stránky. Predstavím vám jeden veľmi praktický a vysoko hodnotený program, s ktorým je ukladanie videa hračkou.

Softvér s názvom YouTubeGet umožní uložiť hocijaké video (zo servera YouTube), ktoré sa vám zapáči. Aktuálna verzia podporuje operačný systém Windows 2000/XP/2003/Vista. YouTubeGet nielen ukladá video, ale ho dokáže priamo konvertovať do iných formátov.

Takto vyzerá užívateľské rozhranie YouTubeGet. Samotný program má ale niekoľko súčastí, ktoré popíšem osobitne. V tomto okne prebieha sťahovanie a taktiež prerábanie videa, ak sme si to tak zvolili.

Pri prerábaní vidíme celý priebeh, t.j. aktuálnu činnosť programu, ktorá sa vykonáva, priebeh vyjadrený percentuálne aj časovo, formát ukladaného videa a URL adresu videa, resp. videí.

Ako si teda stiahnuť video? Sťahovanie je uskutočňované rôznymi spôsobmi a teda je už len na vás, ktorým spôsobom budete videá ukladať. Jedným z možností je pretiahnuť video zo stránky YouTube.com spôsobom „drag and drop“ na ikonku, ktorú vidíme v pravom hornom rohu obrazovky, resp. pracovnej plochy (zelená šípka). Ikonu vidíme vždy navrchu okien (z angličtiny známe ako „always on top“).

Ďalší variant ukladania je cez hlavné okno, cez ikonu Add. Po kliknutí sa nám objaví okno, kde musíme zadať URL adresu videa, ktorú nájdeme na stránke YouTube. V tomto okne si môžeme nastaviť rôzne parametre pre video, ktoré ukladáme. YouTubeGet ponúka ukladanie v týchto formátoch: FLV (tu sa neuskutočňuje konvertovanie, keďže videá na YouTube sú uložené v tomto formáte), MP3 (ak si chceme uložiť z videa iba zvuk), WMV (Windows Media Video pre Windows, Zune alebo PocketPC), MOV (Apple štandard, QuickTime, iPod alebo iPhone), MP4 (video pre PSP, MP4 prehrávače a všetky novšie mobilné telefóny podporujúce tento formát), 3GP (mobilné telefóny), AVI (veľmi rozšírený video formát nielen pre Windows).

Ak už by sme mali nejaké videá vo formáte FLV na počítači, alebo z iného zdroja, nie je problém takéto video prerobiť (prekonvertovať do iného formátu) s nástrojom YouTubeGet Converter.

Zaujímavou súčasťou programu je aj YouTubeGet Browser, v ktorom si môžeme prezerať videá na YouTube a jedným kliknutím zahájiť sťahovanie.

YouTubeGet je unikátnym riešením pre milovníkov stránky YouTube.com, ktorý chcú mať svoje obľúbené videá aj vo svojom počítači. Skúšobnú verziu je možné stiahnuť zo stránky www.youtubeget.com, ktorá ma veľkosť 4,38 MB. Prajem príjemné sťahovanie videí.