Ako uložiť „neuložiteľný“ obrázok z webového prehliadača

Stalo sa vám už niekedy že ste si chceli uložiť nejaký obrázok napríklad z webového prehliadača, ale pre flashový obsah alebo iné príčiny to nebolo možné? Je tu veľmi jednoduchý spôsob ako si takýto obrázok uložiť do počítača. Je to veľmi známa vec, ale poznám mnoho ľudí, ktorým ešte táto „finta“ nie je známa.

Zrejme existuje mnoho programov a aj iných spôsobov, ktorými sa to dá urobiť, ale mám pre vás jednu rýchlu alternatívu, s ktorou to určite zvládnete bez najmenších problémov.Uvediem vám jeden konkrétny vzorový príklad tohto ukladania. Ak si napríklad z uvedenej stránky chcem uložiť obrázok toho notebooku klasickým spôsobom, t.j. kliknutím pravého tlačidla myši a potom voľbou uloženia obrázku, tak zistím že je to nemožné.

Takže v takom prípade si najprv otvoríme danú stránku tak, aby sme mali daný objekt (obrázok, flash obsah…), v mojom prípade obrázok notebooku, na celej obrazovke viditeľný.

Teraz keď máme všetko pripravené, stlačíme klávesu Print Screen (SysRq), ktoré sa vo väčšine prípadoch nachádza nad klávesou Insert na pravej strane klávesnice.

Ak sme tento krok vykonali, teraz nám stačí otvoriť nejaký grafický editor, napríklad Skicár, cez Štart>Všetky programy>Príslušenstvo>Skicár. Po otvorení Skicára pridáme obrázok stlačením [Ctrl]+V alebo pomocou Upraviť>Prilepiť. Teraz už môžeme obrázok podľa našich predstáv ľubovoľne upraviť a uložiť. Takýmto jednoduchým spôsobom môžeme získať hocijaký obrázok, ktorý sa nám zapáči na nejakej stránke alebo už hocikde, kde máme možnosť uložiť obrázok týmto spôsobom „fotenia plochy“.