Ako uvoľniť miesto na pevnom disku počítača

Pokiaľ vám dochádza miesto na pevnom disku HDD na vašom počítači a máte systém Windows 10, tak máme pre vás niekoľko rád, ako získať viac voľného miesta na pevnom disku.

Ak chcete uvoľniť miesto na pevnom disku počítača, tak si otvorte priečinok Tento počítač, kde vidíte všetky pevné disky inštalované na vašom počítači. Zvoľte ten, na ktorom chcete uvoľniť miesto a kliknite naň pravým tlačidlom myši a zvoľte Vlastnosti.

V novom okne na záložke Všeobecné kliknite na tlačidlo Čistenie disku.

V novom okne ktoré sa vám zobrazí, označte všetky Súbory na odstránenie. Následne kliknite na tlačidlo OK a systém Windows 10 dokončí vyčistenie disku. Takýmto postupom môžete získať až niekoľko GB voľného miesta na pevnom disku.

Ak chcete uvoľniť ešte viac miesta na pevnom disku, tak vymažte vyrovnávaciu pamäť internetového prehliadača, takto môžete získať ďalšie GB voľného miesta na pevnom disku.

Pre prehliadač Firefox kliknite vpravo hore na tri čiarky a z menu zvoľte Možnosti.

V okne ktoré sa vám zobrazí kliknite na položku Súkromie a bezpečnosť a následne sa posuňte trošku nižšie na položku Cookies a údaje stránok, tak ako na obrázku a kliknite na tlačidlo Vymazať údaje…

V okne ktoré sa vám zobrazí nechajte zakliknuté len Webový obsah vyrovnávacej pamäti ak kliknite na tlačidlo Vymazať.

Takýmto spôsobom uvoľníte ďalšie miesto na pevnom disku vášho počítača. Ak máte prehliadač Chrome, tak postupujte nasledovne. V internetovom prehliadači Chrome kliknite vpravo hore na ikonu troch bodiek a zvoľte Nastavenia.

V novom okne sa presuňte nižšie na položku Ochrana súkromia a zabezpečenie. Tam kliknite na položku Vymazať dáta prehliadania.

V okne ktoré sa vám zobrazí zvoľte ako obdobie Celé obdobie a nechajte zakliknutú len položku Obrázky a súbory vo vyrovnávacej pamäti. Následne kliknite na tlačidlo Vymazať dáta.

Takýmto spôsobom uvoľnite miesto na pevnom disku ak používate prehliadač Google Chrome.

Ďalšie miesto na pevnom disku môžete uvoľniť tým, že odinštalujete nepoužívané aplikácie. To spravíte tak, že kliknete na tlačidlo Štart a následne na ikonu ozubeného kolesa – Nastavenia.

V okne ktoré sa vám zobrazí zvolíte položku Aplikácie.

Následne sa vám zobrazí okno so zoznamom nainštalovaných aplikácií aj s informáciou o tom, koľko miesta na pevnom disku zaberajú. Nepoužívané aplikácie odinštalujete tak, že na ňu kliknete a zvolíte tlačidlo Odinštalovať.

Takýmto spôsobom môžete uvoľniť ďalšie GB na svojom pevnom disku.