Broken Sword 5 – the Serpent’s Curse


How does the game’s art style compare to the previous Broken Sword games?

Broken Sword 5 – the Serpent’s Curse

Broken Sword 5 – the Serpent’s Curse je klasická point-and-click adventúra, ktorá nadväzuje na predchádzajúce časti série. Hráči sa opäť ujímajú postavy George Stobbarta a Nico Collard, ktorí sa snažia vyriešiť záhadu okolo kradnutia obrazu a záhadného zabijaka.

Príbeh

Príbeh hry sa odohráva v Paríži a Londýne, kde George a Nico pátrajú po tajomstvách, ktoré môžu zmeniť históriu. Hráči sa stretávajú s rôznymi postavami, ktoré majú svoje vlastné motívy a tajomstvá.

Hlavným záporákom hry je záhadný zloduch, ktorý sa snaží získať mocné artefakty. Hráči musia odhaliť tajomstvá a riešiť hádanky, aby zistili, kto stojí za krádežou obrazu a čo je skutočným cieľom zloducha.

Gameplay

Broken Sword 5 – the Serpent’s Curse je tradičná point-and-click adventúra, kde hráči musia preskúmať prostredie, zbierať predmety a riešiť hádanky. Hry sa skladá z viacerých kapitol, ktoré majú svoje vlastné zápletky a hádanky.

Hráči majú k dispozícii viacero nástrojov, ako sú napríklad lupou a fotoaparát, ktoré im pomôžu pri riešení hádziek. Okrem toho majú v hre aj možnosť hovoriť s postavami a získavať dôležité informácie.

Jedným z najzaujímavejších prvokov hry je jej vizuálna stránka. Grafika je kreslená a veľmi pekná. Hráči sa prechádzajú krásnymi miestami ako napríklad Paríž, Londýn alebo Španielsko. Hudba v hre je tiež vynikajúca a pomáha vytvoriť atmosféru.

Zhrnutie

Broken Sword 5 – the Serpent’s Curse je skvelá point-and-click adventúra so zaujímavým príbehom a hádankami. Hráči sa prechádzajú krásnymi miestami a stretávajú sa s rôznymi postavami, ktoré majú svoje vlastné tajomstvá.

Hra je vhodná pre fanúšikov tradičných adventúr a pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do zaujímavého príbehu. Grafika a hudba sú tiež vynikajúce a pomáhajú vytvoriť atmosféru hry.

Minimálne požiadavky na hardvér

Operačný systém Windows XP/Vista/7/8/10
Procesor 1.6 GHz
Pamäť RAM 1 GB
Grafická karta 256 MB
Miesto na disku 6 GB