Dreamfall The Longest Journey


What themes does Dreamfall The Longest Journey explore?

Recenzia: Dreamfall – The Longest Journey

Základné informácie o hre

Dreamfall – The Longest Journey je akčná adventúra s prvokmi RPG, vydaná v roku 2006 vývojárskou spoločnosťou Funcom. Je to pokračovanie hry The Longest Journey, ktorá vyšla o päť rokov skôr. Hráči sa opäť dostávajú do sveta Stark a Arcadia, kde musia riešiť záhadné prípady a bojovať proti nebezpečným nepriateľom.

Hrateľnosť

Hrateľnosť Dreamfallu sa zameriava na príbeh a interakciu s postavami. Hráči sa preto môžu tešiť na množstvo dialógov a rozhovorov s postavami, ktoré ovplyvňujú priebeh príbehu. Navyše, hra ponúka rôzne úlohy a misie, ktoré treba splniť, aby sa postupovalo ďalej v príbehu. Niektoré z týchto úloh sú zamerané na bojové scény, kde si hráči môžu vyskúšať svoje bojové schopnosti.

Hlavným pozitívom hrateľnosti je možnosť hrať za viacero postáv, ktoré majú rozdielne schopnosti a vlastnosti. Každá postava má svoje unikátne príbehové línie, ktoré sa prelínajú s príbehom ostatných postáv. Tento prvok dodáva hre akúsi hĺbku a zaujímavosť.

Na druhej strane, niektoré úlohy a misie sú pomerne zložité a nejasné. Hráči sa môžu často stratiť v hre a nevedieť, čo majú robiť ďalej. To môže byť pre niekoho frustrujúce.

Príbeh

Príbeh Dreamfallu sa odohráva v dvoch svetoch – Stark a Arcadia. Stark je svet moderných technológií, kde sa odohráva väčšia časť hry. Arcadia je svet mágie a fantázie, ktorý hráči môžu navštíviť v niektorých častiach hry.

Hlavnou postavou je Zoë Castillo, ktorá sa snaží zistiť pravdu o zmiznutí svojej priateľky. Postupne sa však dozvedá o väčšom spiknutí, ktoré ohrozuje nielen ju, ale aj celý svet. Hráči sa stretávajú s množstvom zaujímavých postáv a riešia rôzne záhady a hádanky.

Príbeh je veľmi zaujímavý a napínavý. Hráči sa môžu tešiť na množstvo prekvapení a zvratov. Navyše, postavy sú dobre napísané a majú výborné dialógy, ktoré sú veľmi zábavné na počúvanie.

Zvuk a grafika

Zvuková stránka hry je vynikajúca. Hráči sa môžu tešiť na výborne nahraté dialógy a vynikajúcu hudbu, ktorá dokonale dopĺňa atmosféru hry.

Grafika hry je staršieho dátumu a nie je taká detailná ako v súčasných hrách. Avšak, vzhľadom na to, že hra bola vydaná v roku 2006, grafika je stále veľmi pekná a kvalitná. Navyše, herný svet je veľmi dobre navrhnutý a má vynikajúcu atmosféru.

Zhrnutie

Dreamfall – The Longest Journey je vynikajúca adventúra s prvokmi RPG. Hrateľnosť je zameraná na príbeh a interakciu s postavami, ktoré majú svoju vlastnú príbehovú líniu. Príbeh je zaujímavý a napínavý, s množstvom prekvapení a zvratov. Zvuková stránka je vynikajúca a grafika je stále veľmi pekná. Ak máte radi adventúry s hlbokým príbehom, Dreamfall – The Longest Journey je pre vás ideálna voľba.

Minimálne požiadavky na hardvér

Hardvér Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
Procesor Intel Pentium 4 1.6 GHz / AMD Athlon XP 1600+
RAM 512 MB
Grafická karta NVIDIA GeForce 3 / ATI Radeon 8500 / Intel 915
Miesto na disku 7 GB