Europa Universalis III Complete


What new features are included in the Europa Universalis III Complete edition?

Recenzia hry Europa Universalis III Complete

Úvod

Europa Universalis III Complete je historická stratégia vyvinutá spoločnosťou Paradox Development Studio a vydaná spoločnosťou Paradox Interactive. Hra bola pôvodne vydaná v roku 2007 a táto verzia Complete zahŕňa všetky dostupné DLC. Hráči sa ujímajú riadenia jednej z mnohých európskych krajín v období od roku 1399 do roku 1821, pričom cieľom je získať moc a zabezpečiť si svoju pozíciu ako veľmoc.

Hrateľnosť

Hrateľnosť Europa Universalis III Complete je extrémne hlboká a komplexná. Hráči majú plnú kontrolu nad svojou krajinou, vrátane hospodárstva, diplomacie, vojen, obchodu a výskumu. Hra je však veľmi náročná na čas a hráči musia venovať veľa času na plánovanie a rozhodovanie. Hra obsahuje mnoho historických udalostí a možností, ktoré sa môžu stať v priebehu hry, čo zvyšuje jej opakovateľnosť.

Hra sa tiež vyznačuje vysokou mierou prispôsobenia, ktoré umožňuje hráčom upraviť rôzne aspekty hry, vrátane výskumu technológií, náboženstiev a politických systémov. Hráči môžu tiež upravovať mapu a vytvárať vlastné scenáre.

Grafika a zvuk

Grafika a zvuk v Europa Universalis III Complete sú pomerne základné a jednoduché. Hra sa však vyznačuje veľmi pôsobivým a detailným mapovaním sveta, ktoré hráčom umožňuje preskúmať celý svet. Hra tiež obsahuje mnoho historických obrázkov a textov, ktoré pridávajú k autenticite hry.

Zvukové efekty a hudba sú tiež pomerne základné, ale slúžia k vytvoreniu atmosféry hry.

Záver

Europa Universalis III Complete je hlboká a komplexná stratégia, ktorá zaujme každého fanúšika histórie, diplomacie a vojnových hier. Hra je však veľmi náročná na čas a vyžaduje veľa plánovania a rozhodovania.

Minimálne požiadavky na hardvér

Komponent Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows 2000 / XP / Vista / 7
Procesor Intel Pentium IV 2,4 GHz / AMD 3500+
RAM 2 GB
Hard disk 2 GB
Grafická karta 256 MB DirectX 9.0c kompatibilná grafická karta