Everspace


What is the core gameplay mechanic of Everspace?

Everspace – recenzia počítačovej hry

Príbeh

Everspace je akčná vesmírna hra, kde hráč ovláda pilotov vesmírnej lode, ktorý sa snaží prežiť a zistiť viac o svojej minulosti v nekonečnom vesmíre. Príbeh je vystavaný na báze procedurálne generovaných levelov, ktoré sa menia pri každom spustení hry. Hráč sa tak musí pri každom načítaní hry prispôsobovať novým výzvam a situáciám.

Hlavný hrdina, pilot lode, sa musí prepracovať cez rôzne frakcie, aby získal potrebné informácie o svojej minulosti a zároveň sa musí postaviť tvári v tvár nepriateľom, ktorí chcú jeho zničenie. Príbeh je napínavý a zaujímavý, ale nie je to hlavný dôvod, prečo si hráči zahrávajú Everspace.

Hrateľnosť

Hrateľnosť je to, čo robí Everspace takou skvelou hrou. Hráč ovláda svoju loď v realistickom prostredí, kde musí používať rôzne taktiky a stratégie, aby prežil. Hra kombinuje prvky streľby z prvej osoby s prvokmi vesmírnej simulácie, čo z nej robí unikátny zážitok.

Hráč má k dispozícii množstvo zbraní a vybavenia, ktoré si môže postupne vylepšovať a prispôsobovať svojmu hráčskemu štýlu. V hre sa okrem toho nachádza aj množstvo rôznych nepriateľov a bossov, ktorí sú vždy nároční a vyžadujú si od hráča plnú pozornosť.

Everspace je navyše vizuálne pôsobivá hra. Prostredie je detailne spracované a vďaka vynikajúcej grafike a efektom sa hráč cíti, akoby sa naozaj nachádzal v nekonečnom vesmíre.

Zhrnutie

Everspace je skvelá hra pre všetkých, ktorí majú radi vesmírne simulátory a akčné hry. Hrateľnosť je unikátna a zaujímavá, príbeh napínavý a vynikajúca grafika a efekty len umocňujú celkový zážitok.

Ak hľadáte hru, ktorú si zahráte viac ako raz a ktorá vám ponúkne rôzne zážitky pri každom spustení, Everspace je tou správnou voľbou.

Minimálne požiadavky na hardvér

Hardvér Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows 7 / 8 / 10 (64 bitový)
Procesor Intel Core i3 3,0 GHz alebo ekvivalentný procesor
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 480 / AMD Radeon HD 5870 alebo lepšia
RAM 4 GB RAM
Miesto na disku 12 GB voľného miesta na disku