Far Changing Tides


How can we modify practices to reduce the impacts of the far changing tides?

Far: Changing Tides – recenzia hry

Úvod

Far: Changing Tides je druhým dielom série Far, ktorá sa zaoberá príbehom mladého muža, ktorý sa vydáva na cestu za objavovaním morského sveta. Hra je vyvíjaná švédskej spoločnosti Okomotive a vydavateľom je Frontier Foundry.

Príbeh

Hra sa odohráva v dystopickom svete, kde sa oceán vyprázdnil a na jeho dne ostali len trosky a zvyšky bývalých miest. Hlavný hrdina – Toe – je kapitánom malého člnu a musí prežiť v tomto surovom svete. Počas svojej cesty sa stretáva s rôznymi postavami a plní rôzne úlohy. Príbeh hry je pomerne lineárny, ale má niekoľko nečakaných zvratov.

Herný zážitok

Far: Changing Tides je adventúrna hra, ktorá kombinuje prvky dobrodružstva a puzzle. Hra sa odohráva v oceáne, kde má hráč možnosť preskúmať rôzne oblasti a plniť úlohy. Hráč ovláda čln, ktorý sa pohybuje po vode a musí sa vyhnúť rôznym prekážkam a nebezpečenstvám. Čln sa dá upravovať a vylepšovať, aby bol rýchlejší a lepšie ovládateľný.

Hra má veľmi peknú grafiku a atmosféru. Voda, ktorá sa vlní a nádherné výhľady na zvyšky miest v oceáne, sú naozaj pôsobivé. Hudba v hre je veľmi príjemná a prispieva k celkovému hernému zážitku.

Puzzle v hre sú pomerne jednoduché a nie sú príliš náročné, ale sú príjemným oddychom od cestovania po oceáne. Väčšina úloh v hre sa týka hľadania rôznych predmetov alebo objektov v oceáne.

Hra má niekoľko chýb, ktoré by mohli potenciálne ovplyvniť herný zážitok. Hlavnou nevýhodou je pomerne krátka dĺžka hry, ktorá trvá okolo 4-5 hodín. Ďalšou nevýhodou sú niektoré technické problémy, ktoré sa vyskytujú v hre, ako sú napríklad občasné zaseknutia alebo pády hry.

Záver

Far: Changing Tides je pekná adventúrna hra, ktorá pridáva niečo nové do žánru. Hra má veľmi peknú grafiku a atmosféru, ktorá hráča vtiahne do sveta hry. Puzzle v hre sú jednoduché a príjemné, ale hra je príliš krátka. Napriek niektorým technickým problémom, Far: Changing Tides je stále zaujímavou hrou pre fanúšikov adventúrnych hier.

Minimálne požiadavky na hardvér

Minimálne požiadavky na hardvér
Operačný systém Windows 7 alebo novší
Procesor Intel Core i3-2115C alebo AMD A6-4400M
Grafická karta Intel HD Graphics 4000 alebo AMD Radeon HD 7400G
RAM 4 GB
Miesto na disku 6 GB