Far Cry 4


4. What are some of the differences between Far Cry 4 and its predecessors in the series?

Far Cry 4 – recenzia

Far Cry 4 je ďalšou časťou populárnej série open-world akčných hier od vývojárov zo spoločnosti Ubisoft. Hra sa odohráva v Himalájach a hráč je svedkom napätej atmosféry, ktorá bola vytvorená medzi dvoma skupinami: Kyrat, ktoré ovláda záporák Pagan Min a Národný odboj, ktorý bojuje za slobodu.

Príbeh

Hlavným hrdinom hry je Ajay Ghale, ktorý sa vracia domov do Kyratu, aby splnil poslednú vôľu svojej zomrelou matky. V Kyrate sa Ajay stretáva s Pagan Minom, ktorý je diktátorom tejto oblasti a jeho prítomnosť spôsobuje mnoho konfliktov medzi miestnym obyvateľstvom a Paganovou armádou.

Ajay sa v hre snaží dosiahnuť tri ciele: splniť poslednú vôľu svojej matky, pomôcť Národnému odboju a získať slobodu pre Kyrat. Ajay môže vykonávať rôzne misie pre Národný odboj, bojovať proti Paganovej armáde a snažiť sa pomôcť domorodcovi.

Hrateľnosť

Far Cry 4 je založený na otvorenom svete a hráč môže ísť kamkoľvek a kedykoľvek. Hra je veľmi dobre navrhnutá a hráč môže vykonávať rôzne úlohy ako napríklad: bojovať s Paganovou armádou, loviť zvieratá, prechádzať sa po horách alebo sa púšťať do rôznych misií.

Hra tiež poskytuje hráčom veľa možností, ako si prispôsobiť svoju postavu. Môžu si vybrať medzi rôznymi typmi zbraní, vybavením a oblečením.

Grafika a zvuk

Grafika hry je veľmi dobrá a je veľmi realistická. Všetky prostredia sú veľmi detailné a jasné. Zvuk je tiež veľmi dobrý a pomáha vytvárať napätú atmosféru počas hrania.

Záver

Far Cry 4 je skvelá hra pre všetkých milovníkov akčných hier. Hra poskytuje hráčom veľmi realistické prostredie, napínavý príbeh a obrovskú hernú oblasť. Hra je veľmi dobre vytvorená a poskytuje hráčom veľa možností, ako si prispôsobiť svoju postavu. Grafika a zvuk hry sú tiež veľmi dobré.

Minimálne požiadavky na hardvér

Komponent Minimálne požiadavky
OS Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-bitový oper. systém)
Procesor Intel Core i5-750 @ 2.6 GHz alebo AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 460 alebo AMD Radeon HD5850
Pamäť 4 GB RAM
Miesto na disku 30 GB