Gothic 3


What is the setting of Gothic 3?

Recenzia počítačovej hry Gothic 3

Úvod

Gothic 3 je akčná RPG hra, ktorú vyvinula nemecká spoločnosť Piranha Bytes a vyprodukovalo ju spoločenstvo JoWooD Productions. Hra bola vydaná v roku 2006 a je pokračovaním predchádzajúcich hier Gothic a Gothic 2. Gothic 3 sa odohráva vo fiktívnom svete Myrtana, kde hráč preberá rolu hrdinu, ktorý bojuje proti zlým frakciám a získava si podporu od dobrých frakcií.

Príbeh a herný svet

Gothic 3 sa odohráva v rozsiahlej a detailnej herné svete, ktorý je plný rôznych miest, ako dediny, mesta, hory, lesy a rieky. Hráč si môže prejsť celý svet pešo alebo si zakúpiť koňa, ktorý mu uľahčí cestovanie. V hernom svete sa nachádza množstvo postáv, s ktorými hráč môže komunikovať a plniť rôzne úlohy.

Herný príbeh sa točí okolo invázie orkov, ktoré terorizujú obyvateľov Myrtany. Hráč sa musí postaviť proti orkom a získať si podporu od ostatných frakcií. Hráč má možnosť sa pridať k jednej z piatich frakcií, ktoré sú v hre dostupné. Každá frakcia má svoje ciele a úlohy, ktoré musí hráč splniť, aby si získal ich priazeň.

Herný svet je plný nebezpečenstiev, ako sú divé zvieratá, banditi a samotní orkovia. Hráč si musí zlepšovať svoje zručnosti v boji a získavať nové zbrane a brnenie, aby bol schopný zvládnuť náročné súboje.

Grafika a zvuk

Grafika hry Gothic 3 bola v dobe jej vydania veľmi kvalitná. Herný svet bol detailne vypracovaný a postavy boli dobre animované. Avšak, hra mala neustále problémy s optimalizáciou, čo spôsobovalo veľa chýb a pádov hry. V súčasnosti sú už tieto problémy vyriešené a hra beží plynule na väčšine počítačov.

Zvuková stránka hry je tiež kvalitná. Hudba hry je veľmi dobre zložená a podporuje atmosféru v hernom svete. Hlasové herecké výkony postáv sú tiež veľmi dobre spracované.

Hrateľnosť

Hrateľnosť hry Gothic 3 je veľmi dobrá. Hráč má možnosť si vybrať, akou cestou sa bude uberať v hre, či už sa pridá k dobrej alebo zlej frakcii. Hra obsahuje množstvo vedľajších úloh, ktoré hráčovi umožňujú získať nové zbrane a brnenie a zlepšiť svoje schopnosti.

Bojový systém je dobre vypracovaný a hráč si môže vybrať, či bude používať zbrane na ďaleký alebo blízky boj. Hráč si môže tiež zvoliť, či bude používať magické schopnosti.

Hra má však aj nevýhody. Hra obsahuje veľa bugov a chýb, ktoré môžu spôsobiť pády hry. Avšak, súčasné patche už tieto problémy vyriešili.

Záver

Gothic 3 je veľmi dobre spracovaná akčná RPG hra, ktorá ponúka hráčom veľa zábavy a zaujímavej hrateľnosti. Herný svet je rozsiahly a detailne vypracovaný. Hráč má možnosť si vybrať, akou cestou sa bude uberať v hre. Grafika a zvuková stránka hry sú tiež veľmi kvalitné. Avšak, hra má aj nevýhody, ako sú chyby a bugy, ktoré môžu spôsobiť pády hry.

Minimálne požiadavky na hardvér

Operačný systém Windows XP/Vista/7/8/10
Procesor Intel Pentium 4 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2000+
RAM 512 MB RAM
GPU NVIDIA GeForce 6200 / ATI Radeon 9600
Voľné miesto na disku 4.6 GB