Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 760 – výkon a kvalita za rozumnú cenu


Aká je kvalita grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 760?

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 760 – výkon a kvalita za rozumnú cenu

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 760 je stredne výkonný model, ktorý však ponúka veľmi dobrý pomer ceny a výkonu. Táto karta je vynikajúcou voľbou pre hráčov, ktorí hľadajú kvalitnú grafickú kartu bez toho, aby museli investovať do veľmi drahých modelov. GeForce GTX 760 je dostupný v rôznych variantoch od rôznych výrobcov a ceny sa môžu líšiť, ale všeobecne sa pohybujú v rozmedzí od 150 do 200 eur.

Výkon

GeForce GTX 760 je vybavená grafickým čipom s názvom GK104, ktorý bol použitý aj v niektorých starších modeloch ako GTX 660 a GTX 670. Avšak, v prípade GTX 760 bol tento čip vylepšený a ponúka o niečo vyšší výkon ako jeho predchodcovia. Tento čip má 1152 shader jednotiek, 96 texturovacích jednotiek a 32 ROP jednotiek. Takýto hardvér umožňuje karte dosiahnuť vysoké rýchlosti pri spracovaní grafických úloh. Pri testovaní sa ukázalo, že GeForce GTX 760 dokáže v niektorých hrách dosiahnuť priemerne okolo 60 FPS (snímok za sekundu) pri nastavení grafiky na vysoké detaily a rozlíšenie 1080p. Toto je pomerne dobrý výkon, ktorý umožňuje plynulú hrateľnosť v mnohých dnešných hrách.

Kvalita

NVIDIA GeForce GTX 760 je vyrobená s použitím kvalitných komponentov a ponúka vysokú spoľahlivosť. Karta má dobrú tepelnú reguláciu a pri bežnej záťaži dosahuje teploty okolo 70 °C, pričom výkon karty sa neznižuje. Táto karta tiež podporuje technológie ako PhysX, CUDA a Adaptive VSync, ktoré zlepšujú grafickú kvalitu a zvyšujú plynulosť hry. GeForce GTX 760 takisto podporuje DirectX 12, čo znamená, že karta bude schopná plne využiť všetky nové funkcie a výkonnostné výhody tohto API.

Záver

NVIDIA GeForce GTX 760 je vynikajúcou voľbou pre hráčov, ktorí hľadajú kvalitnú grafickú kartu za rozumnú cenu. Karta ponúka veľmi dobrý výkon a kvalitu spracovania, ktorá je očakávaná od produktov NVIDIA. Vzhľadom na to, že karta je už niekoľko rokov na trhu, je možné ju získať za veľmi rozumné ceny. Celkovo je NVIDIA GeForce GTX 760 vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kvalitnú a spoľahlivú grafickú kartu pre hranie hier.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Výkon Cena Kvalita
NVIDIA GeForce GTX 760 Vyšší výkon ako pri konkurenčných produktov v tejto cenovej kategórii 150 – 200 eur Vysoká kvalita spracovania a spoľahlivosť
AMD Radeon R9 270X Podobný výkon ako u GTX 760 Cena okolo 150 eur Podobná kvalita spracovania, niektoré možnosti konfigurácie v ovládačoch
NVIDIA GeForce GTX 950 Podobný výkon ako u GTX 760 Cena okolo 170 eur Novší model, podpora DirectX 12
AMD Radeon RX 560 Nižší výkon ako u GTX 760 Cena okolo 130 eur Podobná kvalita spracovania

Z uvedeného porovnania je zrejmé, že NVIDIA GeForce GTX 760 ponúka výborný pomer ceny a výkonu a je dobrým výberom pre tých, ktorí hľadajú kvalitnú grafickú kartu za rozumnú cenu. Konkurenčné produkty ako AMD Radeon R9 270X a NVIDIA GeForce GTX 950 sú síce v niektorých prípadoch podobne výkonné, ale majú buď podobnú alebo vyššiu cenu. AMD Radeon RX 560 ponúka nižší výkon ako GTX 760 a je o niečo lacnejšia, ale stále nie je tak dobrá voľba pre hráčov, ktorí hľadajú vysoký výkon.