Heart of the Woods


What is the plot of „Heart of the Woods“?

Recenzia hry Heart of the Woods

Základné informácie o hre

Heart of the Woods je vizuálne novela od štúdia Studio Elan. Hra bola vydaná v novembri 2019 a je dostupná na platformách Windows, Mac a Linux. Hráči sa môžu tešiť na krásne ručne kreslené obrázky, fantastický príbeh a emotívnu hudbu.

Hra sa zameriava na príbeh dvoch mladých žien, Maddie a Tara, ktoré sa rozhodnú navštíviť zapadnutú dedinu v hlbokom lese, aby tam natočili dokumentárny film. Avšak, čoskoro zistia, že tam niečo nie je v poriadku a objavujú tajomnú históriu miesta. Hra sa odohráva v alternatívnom svete, kde mágia pretrváva dodnes.

Hrateľnosť

Heart of the Woods je vizuálna novela, takže hráči sa môžu tešiť na čítanie dialógov a sledovanie animácií. Hráči sa rozhodujú, ktoré rozhovory chcú viesť a ktoré cesty chcú zvoliť, aby ovplyvnili príbeh. Hra má niekoľko koncov a niektoré zápletky sú závislé na rozhodnutiach hráča. Hráči môžu používať rôzne zručnosti, aby zistili viac o tajomstvách dediny a jej obyvateľov.

Jednou z hlavných zručností je tzv. „witching“, ktoré umožňuje Maddie vidieť v minulosti a Tara vidieť do budúcnosti. Táto zručnosť sa ukáže byť veľmi užitočná pri odhaľovaní tajomstiev a rozhodovaní o budúcnosti dediny.

Hráči si môžu vybrať, ktoré rozhovory chcú viesť a ktoré cesty chcú zvoliť, aby ovplyvnili príbeh. Hra má niekoľko koncov a niektoré zápletky sú závislé na rozhodnutiach hráča.

Grafika a zvuk

Grafika hry Heart of the Woods je jednoducho nádherná. Obrázky sú ručne kreslené a detailné, čo pridáva na atmosfére a pomáha hráčom ponořiť sa do sveta hry. Hra má aj niekoľko animovaných sekvencií, ktoré sú rovnako dobre vypracované.

Hudba a zvuky sú tiež veľmi dobre vypracované. Hudba pomáha vytvoriť atmosféru a pridáva na emotívnom náboji. Zvuky sú tiež veľmi dobre vypracované, čo zvyšuje pocit reality a pomáha hráčom ponořiť sa do sveta hry.

Zhrnutie

Heart of the Woods je fantastická vizuálna novela, ktorá ponúka krásne ručne kreslené obrázky, emotívnu hudbu a silný príbeh. Hráči sa môžu tešiť na interaktívne rozhovory, ktoré ovplyvňujú príbeh, a na používanie rôznych zručností, aby zistili viac o tajomstvách dediny a jej obyvateľov. Hra ponúka niekoľko koncov, ktoré sú závislé na rozhodnutiach hráča.

Hra má jednoducho nádhernú grafiku a veľmi dobre vypracovanú hudbu a zvuky. Hra je tiež veľmi dobre napísaná a má silné postavy a príbeh.

Ak máte radi vizuálne novely alebo príbehy s fantáziou, určite vyskúšajte Heart of the Woods.

Minimálne požiadavky na hardvér

Platforma Minimálne požiadavky
Windows OS: Windows 7, 8, 10
Procesor: 1.8 GHz Dual-Core CPU
Pamäť: 4 GB RAM
Grafická karta: Integrated graphics card with 512 MB video RAM
Mac OS: OSX 10.11
Procesor: 1.8 GHz Dual-Core CPU
Pamäť: 4 GB RAM
Grafická karta: Integrated graphics card with 512 MB video RAM
Linux OS: Ubuntu 16.04 LTS or later
Procesor: 1.8 GHz Dual-Core CPU
Pamäť: 4 GB RAM
Grafická karta: Integrated graphics card with 512 MB video RAM