Microsoft: Testovacia verzia Windows 7 už v októbri

Na koniec októbra ohlásil softvérový gigant Microsoft vydanie testovacej verzie nástupcu Visty, Windows 7. Na PCD 2008 (Professional Developers Conference) predstaví šéf vývoja Steven Sinofsky prvýkrát Windows 7 pre verejnosť. Nový operačný systém (pre-beta verzia) má byť dostupná pre všetkých účastníkov konferencie, ktorá sa bude konať od 27. Do 30. októbra. 

Na konferencii sa predstavia nové funkcie Windowsu, vrátane jadra, siete, hardvérové súčasti a ich kompatibilita a taktiež užívateľské rozhranie. Pri vývoji nového operačného systému sa kladie dôraz na čo najrýchlejší prechod do standby režimu a zobúdzanie a čo najrýchlejší štart a vypínanie Windowsu. Ďalšími vylepšeniami by mali byť napríklad efektívne využitie flashových SSD diskov, ktoré sa správajú úplne inak ako klasické pevné disky. Zlepšená má byť aj kompatibilita a narábanie s DPI pri jednotlivých monitoroch, teda má byť výrazne lepšia podpora využívania vyšších hodnôt DPI. V novom Windowse sa už štandardne nebudú nachádzať predinštalované súčasti ako Photo Gallery, Movie Maker či e-mailový klient. Dostupné budú samostatne a voliteľné v rámci Windows Live balíčka aplikácií.

Plánovaný termín vydania novej verzie Widnowsu podľa oznámení Microsoftu a jeho členských predstaviteľov má byť vydaný na začiatku roka 2010 alebo na konci roka 2009. Podľa neoficiálnych zdrojov by mal byť vydaný dokonca už v júni 2009.