Middle-earth Shadow of Mordor


What are the key differences between Middle-earth: Shadow of Mordor and its sequel, Middle-earth: Shadow of War?

Middle-earth: Shadow of Mordor – Recenzia

Middle-earth: Shadow of Mordor je akčná hra z roku 2014 vyvinutá spoločnosťou Monolith Productions a vydaná spoločnosťou Warner Bros. Interactive Entertainment. Hra sa odohráva v prostredí J.R.R. Tolkienovej Stredozeme a hráč preberá rolu hrdinu Taliona, ktorý sa snaží pomstiť smrť svojej rodiny a zničiť vojvodcu Saurona.

Príbeh

Príbeh hry je spojený s dejom kníh Pán Prsteňov a Hobit, ale zároveň sa snaží priniesť niečo nové a zaujímavé. Hráč začína ako Talion, ktorý je brutálne zabitý spoločne so svojou rodinou. Neskôr sa Talion vracia z mŕtvych a spojí sa s elfom Celebrimborom, ktorý bol kedysi tvorcom prsteňov moci. Spoločne sa snažia zničiť Sauronovu armádu a pomstiť Talionovu rodinu.

Príbeh je dobre napísaný a má niekoľko neočakávaných zvratov. Postavy sú dobre vykreslené a majú zaujímavé príbehy. Hra však nie je pre tých, ktorí sa zaujímajú iba o príbeh.

Hratelnosť

Hratelnosť je hlavnou silou hry. Hráč má k dispozícii množstvo zbraní a schopností, ktoré môže použiť na zabitie nepriateľov. Okrem toho má Talion aj schopnosť „Wraith“, ktorá mu umožňuje ovládať myseľ nepriateľov a získať nové informácie.

Hra sa odohráva v otvorenom svete a hráč má obrovskú slobodu v tom, ako bude hrať. Môže sa snažiť splniť hlavné misie, alebo sa venovať vedľajším úlohám. Hráč môže tiež zabiť nepriateľov, alebo ich ovládať a použiť ich proti ostatným.

Hra má tiež systém „Nemesis“, ktorý umožňuje nepriateľom získať skúsenosti a stávať sa silnejšími. Ak hráč zomrie, nepriateľ, ktorý ho zabil, sa stáva silnejším a neskôr sa môže stať bosom. Tento systém poskytuje hre veľa opakovateľnosti a hráč sa nikdy nemusí stretnúť s rovnakým nepriateľom dvakrát.

Grafika a zvuk

Grafika hry je úžasná. Stredozem je nádherný a detailne vykreslený. Postavy a zbrane sú tiež dobre vykreslené. Okrem toho má hra tiež skvelé svetelné efekty, ktoré dodávajú hre ešte viac atmosféry.

Zvukový dizajn hry je tiež vynikajúci. Hlasy postáv sú dobre namluvené a zvuky zbraní sú realistické. Hra tiež má skvelú hudbu, ktorá dotvára atmosféru Stredozeme.

Minimálne požiadavky na hardvér

Component Minimálne požiadavky
Operačný systém 64-bitový Windows 7
Procesor Intel Core i5-750, 2,67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3,4 GHz
Pamäť 3 GB RAM
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 5850
Priestor na disku 30 GB

Záver

Middle-earth: Shadow of Mordor je skvelá hra, ktorá ponúka veľa zábavy. Hra má vynikajúcu hratelnosť, grafiku, zvuk a príbeh. Systém „Nemesis“ poskytuje hre veľa opakovateľnosti a hráč sa nikdy nenudí. Hra je ideálna pre fanúšikov Stredozeme a pre tých, ktorí sa radi zabavia.