Minercraft


3. How can players interact with each other in Minecraft?

Recenzia hry „Minecraft“

Všeobecný opis

Minecraft je počítačová hra vyvinutá spoločnosťou Mojang, ktorá bola vydaná v roku 2011. Je to sandboksová 3D hra, ktorá je založená na tvorbe a šírení blokov v virtuálnom prostredí, ktoré je podobné svojmu fyzickému svetu. Hra obsahuje bloky, ktoré môžu byť vytiahnuté a použité na stavanie a vytváranie zaujímavých obrazcov. Hráči majú tiež prístup k rôznym nástrojom a predmetom, ako sú lopaty, sekáče, hlavica a iné. Predmety môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako sú drevo, kameň, železo a ďalšie.

Štýl hry

Hra je určená pre jedného hráča alebo viacerých hráčov, v závislosti od typu verzie hry. Existujú dva režimy hry: kreatívny režim a survival režim. V kreatívnom režime hráči majú neobmedzený prístup k materiálom a nástrojom a môžu tvorivo vytvárať obrazy, stavby a iné objekty. V survival režime hráči musia zbierať materiály a predmety na prežitie vo virtuálnom svete. Tiež musia bojovať proti nepriateľom a prežiť útoky.

Grafika a zvuk

Grafika hry je veľmi jednoduchá, ale zábavná. Bloky sú jednoduché a jasné a celkový vzhľad je jednoduchý a čistý. Zvukové efekty sú tiež veľmi jednoduché a súčasťou hry je veľa rôznych zvukov, ako sú zvuky lopaty, klopania a rôznych predmetov.

Ovládanie

Ovládanie hry je veľmi jednoduché. Hráči môžu ovládať hru pomocou klávesnice a myši alebo pomocou dotykových ovládačov. Používajú sa rôzne klávesy pre rôzne úkony, ako je pohyb, skákanie a stavanie. Je to veľmi jednoduché a intuitívne.

Kompatibilita

Hra je kompatibilná s Windows, Mac, Linux, iOS a Android.

Minimálne požiadavky na hardvér

Výrobca Windows Mac OS X Linux iOS Android
Procesor Intel Core 2 Duo E8400 alebo AMD Athlon 64 X2 6000+ Intel Core 2 Duo E8400 alebo AMD Athlon 64 X2 6000+ Intel Core 2 Duo E8400 alebo AMD Athlon 64 X2 6000+ Apple A5 alebo vyšší ARMv7 alebo vyšší
Operačná pamäť 4 GB 4 GB 4 GB 2 GB 2 GB
Grafická karta Intel HD Graphics 4000 alebo AMD Radeon HD 2400 alebo lepšia Intel HD Graphics 4000 alebo AMD Radeon HD 2400 alebo lepšia Intel HD Graphics 4000 alebo AMD Radeon HD 2400 alebo lepšia Apple A7 alebo lepšia ARM Mali alebo lepšia

Záver

Minecraft je veľmi zábavná počítačová hra, ktorá je pre všetky vekové skupiny. Je to veľmi jednoduchá hra, ale má veľa vlastností a je veľmi zábavná. Je kompatibilná s rôznymi platformami a má veľmi jednoduché ovládanie. Je to vynikajúca hra pre tých, ktorí milujú hry s tvorivými prvkami.