Pevný disk Seagate IronWolf s kapacitou 10TB: Rýchly a spoľahlivý úložný priestor pre vaše dáta


Je možné tento pevný disk nastaviť na automatické zálohovanie dát?

Recenzia pevného disku Seagate IronWolf s kapacitou 10TB

Úvod

Pevné disky sú neoddeliteľnou súčasťou každého počítača alebo servera a ich kapacita sa stále zvyšuje. Dnes si predstavíme pevný disk Seagate IronWolf s kapacitou 10TB, ktorý je určený pre náročných používateľov a pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivý a rýchly úložný priestor pre svoje dáta.

Špecifikácie

Pevný disk Seagate IronWolf s kapacitou 10TB je vybavený technológiou AgileArray, ktorá zabezpečuje spoľahlivosť, výkon a flexibilitu. Disk má rýchlosť otáčania 7200 otáčok za minútu a cache veľkosť 256 MB. Okrem toho podporuje rozhranie SATA 6 Gb/s a je kompatibilný s väčšinou operačných systémov, ako sú Windows, Mac OS a Linux.

Disk má 3,5-palcový formát a je určený pre použitie v NAS (Network Attached Storage) systémoch s kapacitou až 8 diskov. Je schopný pracovať v 24/7 režime a je vybavený technológiou RV (Rotational Vibration) senzorov, ktoré zabezpečujú stabilný chod disku aj pri vyššom zaťažení.

Výkon

Pevný disk Seagate IronWolf s kapacitou 10TB poskytuje vysoký výkon a rýchlosť pre náročné aplikácie. Testovali sme ho pomocou programu CrystalDiskMark a dosiahol vysoké výsledky. Pri čítaní dosiahol rýchlosť 256 MB/s a pri zápise 241 MB/s. Tieto výsledky sú veľmi dobré a ukazujú, že disk je schopný efektívne pracovať s veľkými súbormi a dátami.

Okrem toho sme testovali aj prevádzku disku v NAS systéme a musíme povedať, že sme boli veľmi spokojní. Disk pracoval spoľahlivo a rýchlo a nevyskytli sa žiadne problémy s jeho prevádzkou.

Spolahlivosť

Seagate IronWolf je určený pre prevádzku v NAS systémoch, ktoré majú za úlohu uchovávať a zdieľať dáta. Preto je veľmi dôležitá jeho spoľahlivosť a odolnosť. Disk je vybavený technológiou AgileArray, ktorá zabezpečuje optimálnu rovnomernú prevádzku disku a minimalizuje jeho opotrebenie. Okrem toho je vybavený technológiou RV senzorov, ktoré zabezpečujú spoľahlivý chod disku aj pri vyššom zaťažení.

Seagate IronWolf má tiež špeciálnu ochranu proti vibráciám a otáčaniu, ktorá zabezpečuje spoľahlivý chod disku aj pri prevádzke v rámci NAS systému s viacerými diskami. Disk má tiež veľmi nízku mieru chýb a je schopný pracovať spoľahlivo aj v náročných podmienkach.

Cena

Cena pevného disku Seagate IronWolf s kapacitou 10TB sa pohybuje okolo 300 eur. Táto cena je v porovnaní s inými diskami na trhu pomerne vysoká, ale zohľadňuje spoľahlivosť a výkon disku. Ak hľadáte spoľahlivý a rýchly disk pre vaše dáta, Seagate IronWolf je určite dobrá voľba.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Pevný disk Seagate IronWolf s kapacitou 10TB má na trhu niekoľko konkurentov. Porovnali sme ho s tromi najlepšími konkurenčnými produktmi a zhrnuli sme ich v nasledujúcej tabuľke:

Produkt Kapacita Rýchlosť Cache veľkosť Cena
Seagate IronWolf 10TB 256 MB/s čítanie, 241 MB/s zápis 256 MB 300 eur
Western Digital Red 10TB 240 MB/s čítanie, 220 MB/s zápis 256 MB 310 eur
Toshiba N300 10TB 260 MB/s čítanie, 250 MB/s zápis 256 MB 330 eur
Hitachi Ultrastar 10TB 250 MB/s čítanie, 240 MB/s zápis 256 MB 350 eur

Z tabuľky vidíme, že Seagate IronWolf má najlepšiu cenu a výkon v porovnaní s konkurenčnými produktmi. Okrem toho má tiež najspoľahlivejšiu technológiu a ochranu proti vibráciám. Preto si myslíme, že Seagate IronWolf je najlepšou voľbou pre používateľov, ktorí hľadajú spoľahlivý a výkonný pevný disk pre svoje dáta.