ReadirisPRO 11: Digitalizujeme dokumenty behom pár sekúnd

Readiris je revolučný OCR (optical character recognition) softvér určený na digitalizovanie textového obsahu. Ušetrite neskutočné množstvo času namiesto prepisovania celých dokumentov na klávesnici. S Readiris je to záležitosťou niekoľkých sekúnd. Archivujte si a uložte (zdigitalizujte) svoje dokumenty do počítača, ktoré si zároveň môžete upravovať v textových a iných editoroch.

Celý proces pozostáva v podstate z dvoch krokov:

1. Naskenovanie dokumentu

Naskenujeme svoj dokument (z papiera, z knihy, z časopisu…), alebo otvoríme súbor (už naskenovaný obrázok s textom, PDF súbor…). Program otvorí väčšinu používaných obrázkových formátov. 

2. Prevod do upraviteľného formátu

Keď už máme svoj súbor (obrázok, PDF dokument…) otvorený v Readiris, klikneme na „recognize and save“. Za pár sekúnd nám program prekonvertuje náš súbor do digitálnej podoby, ktorý si môžeme upraviť, archivovať a zdieľať. Readiris je presný a rýchly. Program dokáže zdigitalizovaný text okamžite zobraziť vo vašej obľúbenej aplikácii ako; Word, Excel, Acrobat (PDF), Internet Explorer (HTML), WordML, SpeadSheetML, alebo ho uložiť ako externý súbor. 

Vlastnosti a funkcie programu

·Readiris je jeden z najlepších OCR programov

ReadirisPRO 11 je určený pre domácich aj profesionálnych užívateľov. Šetrí čas, keďže dokument máme v digitálnej podobe za okamih, namiesto hodín (a viac) písania.

· Skenovanie v časových intervaloch

Pri skenovaní veľkého množstva strán si nastavíme čas medzi skenovaním dokumentov aby sme si tak zjednodušili a urýchlili prácu; a nemuseli tak zakaždým klikať a potvrdzovať.

· Vstupné formáty

Readiris rozozná väčšinu používaných obrázkových formátov (JPEG, BMP, TIFF, atď.) a PDF súbory. Podporuje aj DjVu (špeciálny formát vytvorený na uchovávanie naskenovaných obrázkov, ktoré obsahujú text) a JPEG 2000.

· Tabuľkový procesor

Nový podporovaný formát od Microsoftu je SpreadsheetML. Vychádza z XML a vytvára presnejšie a viac sofistikované možnosti formátovania a úpravu Excel súborov optimalizované pre Office 2003. Vaše tabuľky sú prehľadne a presne zobrazené v Excel 2003, vrátane textu a farieb (text aj pozadie).

· Podpora PDF

1. Vytvorte PDF súboryReadiris skonvertuje vaše faxy, listy, alebo iné papierové dokumenty do komplexných PDF súborov za okamih. Zdieľajte alebo archivujte svoje PDF dokumenty v 4 variáciách: Obrázok nad Text, Text nad Obrázok, iba Text, iba Obrázok.

2. Upravte si PDF dokumenty vo Worde, Exceli, atď.Alebo si jednoducho uložte svoj dokument formátu PDF do iného formátu (Word, Excel,..)

· Rozoznávanie písaného textu

Zdigitalizujte si hoci aj písané písmo vďaka novej technológii. Postupujte podľa inštrukcií a využite túto špeciálnu funkciu.

· Rozoznávanie čiarového kódu

Automatické rozoznávanie 23 rôznych typov čiarových kódov, dokonca aj 2-D čiarových kódov. Informácia vyčítaná z kódu je automaticky vpísaná do vašej aplikácie.

· Intuitívne a viac funkčné užívateľské rozhranie

Rozhranie programu podporuje 21 rôznych jazykov a je jedným z najprehľadnejších a najjednoduchšie použiteľných spomedzi OCR softvérov na trhu.

· Open formátová kompatibilita

Perfektne kompatibilný s open source Office balíkmi ako ´OpenOffice´ a ´StarOffice 8´.

· Nové optimalizované jadro pre vyššiu rýchlosť a presnosť

· Nová verzia Autoformat technológie

Autoformat technológia zachová pôvodnú farbu pozadia, formát textu a aj podčiarknutý text. Text písaný v stĺpcoch naformátuje do takých istých stĺpcov, ako v pôvodnom texte.

· Podpora WordML a SpreadsheetML

Readiris podporuje nové formáty od Microsoftu pre lepšie rozvrhnutie a úpravu Office dokumentov.

· Veľké množstvo výstupných formátov

Automatické ukladanie naskenovaných dokumentov do obľúbených aplikácií ako; Word, Excel, Acrobat (PDF), Internet Explorer (HTML), WordML a SpreadsheetML, alebo možnosť uložiť ako externý súbor.

· Smart tools – pomôcky uľahčujúce prácu

Pravým tlačidlom myši klikneme na hocijaký úsek textu a ho uložíme do schránky, rýchlo vytlačíme prehľad naskenovaných dokumentov v podobe thumbnailov (malé obrázky).Automatické pridávanie dokumentov do e-mailových príloh

Vo Windows Exploreri si môžeme hocijaký obrázok alebo PDF súbor otvoriť v ReadirisPRO (pravé tlačidlo myši, možnosť ´Recognize with Readiris Pro 11´)

– Readiris vám rozpozná vyše 120 cudzích jazykov.

– Nové OCR jazyky: Moldavský, Bosnia (Cyrilika a Latinka), Tetum, Švajčiarsko-nemecký a Kazašský

– Pre všetky jazyky je vytvorený slovník pre lepšiu integráciu a rozoznávanie

– Užívateľské rozhranie má 21 jazykových variácií (Slovenčina zatiaľ nie je ale už je aspoň Čeština)

Hardvérové nároky

– Intel Pentium platformový počítač alebo ekvivalentný – odporúčané

– 128 MB operačnej pamäte – odporúčané (pre prácu s grafikou)

– 120 MB voľného miesta na pevnom disku

– Windows Vista, Windows XP, Windows ME, 2000, 98, NT4 s IE4 operačné systémy sú podporované

Podporované skenery a digitálne kamery
 

Skenery: Acer, Agfa, Black Widow, Brother, Canon, Compaq, Epson, Escom, Fujitsu, Genius, HP, Kodak, Lexmark, Logitech, Microtek, Mustek, Niscan, Primax, Ricoh, Silitek, Tamarack, Umax, Visioneer, Xerox, Yellow Dragon atď.

Digitálne kamery: Canon, Casio, Fuji, HP, Kodak – všetky TIFF a JPEG formáty vytvárané foťákmi sú programom rozoznávané

Rýchly prehľad rozhrania

1. Skenovanie

Určíme si zdroj: Naskenujeme si dokument, alebo si otvoríme obrázok alebo PDF dokument.

Vyberte si svoj skener, nastavte si ho a nastavte všetky dodatočné atribúty pre prácu.

2.Preklad/prerábanie/konvertovanie

Vyberte si jazyk, v ktorom je text napísaný a výstupný formát.

Program vám prerobí a pošle dokument do danej aplikácie behom sekúnd.

3. Úprava v MS Word

Vyberte si MS Word ako výstupný formát. Kliknite na ´Recognize + Save´ tlačidlo a za niekoľko sekúnd máte svoj text vo Worde, kde s ním ďalej môžete pracovať.

4. Úprava v MS Excel

Obrázok s tabuľkou vám Readiris bez problémov skonvertuje do upraviteľnej podoby a vám ho exportuje do Excelu.

5. Rozpoznávanie veľkého „tlačeného“ paličkového písma

6. Čiarové kódy

Readiris vám veľmi ľahko a rýchlo preloží čiarový kód. Rýchlo a presne.