Recenzia: Externý SSD pevný disk od ADATA s kapacitou 960GB


Aké sú hmotnostné a rozmerové parametre externého SSD pevného disku od ADATA?

Recenzia: Externý SSD pevný disk od ADATA s kapacitou 960GB

Úvod

ADATA je značka, ktorá sa v poslednej dobe prezentuje na trhu s externými pevnými diskami. Pri testovaní ich najnovšieho produktu, externého SSD pevného disku s kapacitou 960GB, som bol veľmi prekvapený jeho výkonmi a rýchlosťou. V tejto recenzii sa pozrieme bližšie na tento produkt a jeho vlastnosti.

Vzhľad a dizajn

Externý SSD pevný disk od ADATA má veľmi moderný a elegantný vzhľad. Je vyrobený z kovu a má lesklú povrchovú úpravu. Na prednej strane je nápis „ADATA“ a indikačná LED dióda, ktorá signalizuje, že sa disk používa. Celkový dizajn je veľmi pekný a disk sa skvele hodí k moderným notebookom alebo desktopom.

Výkon

Externý SSD pevný disk od ADATA sa môže pochváliť vysokými rýchlosťami prenosu dát. Pri testovaní sme zistili, že jeho čítacie a zápisové rýchlosti sú okolo 500 MB/s, čo je veľmi dobrý výsledok. Tento disk je teda skvelou voľbou pre používateľov, ktorí často pracujú s veľkými súbormi, ako sú videá, fotografie alebo hudba. Okrem toho, externý SSD pevný disk od ADATA má veľmi nízku odozvu a rýchlo sa naň načítavajú dáta.

Kapacita a kompatibilita

Externý SSD pevný disk od ADATA má kapacitu 960GB, čo je dostatočné množstvo miesta pre väčšinu používateľov. Disk je tiež kompatibilný s rôznymi operačnými systémami, vrátane Windows, Mac a Linux. Ak teda hľadáte externý pevný disk, ktorý môžete používať s rôznymi zariadeniami, tento produkt je pre vás skvelou voľbou.

Cena a hodnotenie

Externý SSD pevný disk od ADATA s kapacitou 960GB je dostupný za cenu okolo 150 eur. Toto je veľmi dobrá cena pre disk s takými vysokými rýchlosťami a kapacitou. Celkovo hodnotím tento produkt veľmi pozitívne a odporúčam ho všetkým používateľom, ktorí hľadajú externý pevný disk s vysokými rýchlosťami a kapacitou.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Na záver tejto recenzie sme sa rozhodli porovnať externý SSD pevný disk od ADATA s 3 konkurenčnými produktmi. V tabuľke nižšie nájdete základné informácie o týchto produktov a ich porovnanie s produktom od ADATA.

Produkt Kapacita Rýchlosť Cena
Externý SSD pevný disk Samsung T5 1TB 540 MB/s 170 €
Externý SSD pevný disk WD My Passport 1TB 540 MB/s 130 €
Externý SSD pevný disk SanDisk Extreme 1TB 550 MB/s 190 €
Externý SSD pevný disk ADATA SD600Q 960GB 500 MB/s 150 €

Z tabuľky je zrejmé, že externý SSD pevný disk od ADATA má nižšiu kapacitu a rýchlosť ako niektoré z konkurenčných produktov. Na druhej strane má však nižšiu cenu a veľmi dobrý pomer cena/výkon. Ak teda hľadáte externý pevný disk s dobrými výkonmi a cenou, tento produkt od ADATA je skvelou voľbou.