Recenzia Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid: Elegantný čierny fotoaparát pre okamžité tlačenie fotografií


Ako je kvalita obrazu pri tlači fotografií na Instax Mini LiPlay Hybrid?

Recenzia Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid: Elegantný čierny fotoaparát pre okamžité tlačenie fotografií

Ak ste fanúšikom instantnej fotografie a hľadáte nový fotoaparát, Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid by mohol byť vašou voľbou. Tento fotoaparát kombinuje moderné technológie s tradičnými instantnými fotografiami, čo z neho robí skutočne zaujímavý produkt. Aké sú jeho výhody a nevýhody?

Vzhľad a dizajn

Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid má veľmi elegantný a moderný dizajn. Je k dispozícii v čiernej farbe a má veľkosť 82,5 x 122,9 x 36,7 mm, čo z neho robí veľmi kompaktný produkt, ľahko sa zmestí do vašej tašky alebo vrecka. Jeho hmotnosť je 255 g, takže nie je príliš ťažký na nosenie. Na prednej strane fotoaparátu sa nachádza objektív a okolo neho LED blesk. Na zadnej strane je 2,7-palcový dotykový displej, ktorý je veľmi pohodlný na používanie. Celkový dojem je veľmi príjemný a kvalitný.

Funkcie

Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid je hybridný fotoaparát, čo znamená, že dokáže okrem tlačenia fotografií tiež ukladať digitálne snímky na internú pamäť alebo na pamäťovú kartu. Má 5-megapixelový senzor a 3,7 mm objektív s clonou f/2,0, čo z neho robí priemerný digitálny fotoaparát. Jeho výhodou je však to, že má zabudovaný mikrofón a reproduktor, takže dokáže nahrávať krátke zvukové nahrávky a priradiť ich k fotografiám. To je veľmi zaujímavá funkcia, ktorá z neho robí skutočne hybridný fotoaparát. Ďalšou výhodou je možnosť pripojenia k telefónu pomocou Bluetoothu a ovládanie fotoaparátu cez mobilnú aplikáciu. Táto funkcia je veľmi užitočná pre tých, ktorí chcú mať viac kontroly nad nastaveniami a výsledným produktom.

Tlačenie fotografií

Aký je výsledok tlačenia fotografií? Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid používa štandardné filmy Instax Mini, ktoré sú k dispozícii v rôznych farbách a dizajnoch. Tlačiareň je veľmi rýchla a tlačí fotografiu za približne 12 sekúnd. Kvalita tlače je dobrá, ale nie je to žiadne prekvapenie, pretože ide o tradičnú instantnú fotografiu. Farby sú jasné a ostrosť je priemerná. Treba si uvedomiť, že výsledná fotografia môže byť dosť malá (61 x 46 mm), takže nie je vhodná pre tých, ktorí hľadajú veľké fotografie.

Batéria

Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid má zabudovanú batériu s kapacitou 740 mAh. Batéria vydrží asi 100 tlačení, čo je dosť dobrý výsledok. Fotoaparát sa nabíja pomocou USB kábla, takže ho môžete nabíjať z počítača alebo z adaptéra do zásuvky. Nabíjanie trvá približne 2 hodiny.

Zhrnutie

Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid je skutočne zaujímavý hybridný fotoaparát, ktorý kombinuje moderné technológie s tradičnými instantnými fotografiami. Jeho dizajn je veľmi elegantný a moderný a jeho funkcie sú veľmi užitočné a zaujímavé. Tlačiareň je rýchla a kvalita tlače je dobrá. Jeho veľkosť a hmotnosť robia z neho veľmi prenosný produkt. Jeho cena je však trochu vyššia ako u iných instantných fotoaparátov.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Veľkosť fotky Digitálny fotoaparát Cena
Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid 61 x 46 mm Áno 199,00 €
Fujifilm Instax Mini 11 62 x 46 mm Nie 79,99 €
Polaroid Now 79 x 79 mm Nie 119,99 €
Kodak Smile Classic 76 x 102 mm Áno 149,99 €

Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid sa porovnáva s troma rôznymi instantnými fotoaparátmi od Fujifilm, Polaroid a Kodak. Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid je najdrahší z týchto produktov, ale má najviac funkcií a je hybridným fotoaparátom. Jeho veľkosť fotky je najmenšia a jeho digitálny fotoaparát má najvyššiu rozlíšenie. Fujifilm Instax Mini 11 je najlacnejší z týchto produktov a nemá digitálny fotoaparát, ale je veľmi jednoduchý na použitie a jeho veľkosť fotky je veľmi podobná veľkosti fotky z Fujifilm Instax Mini LiPlay Hybrid. Polaroid Now má veľkú veľkosť fotky a je veľmi jednoduchý na použitie, ale nemá digitálny fotoaparát. Kodak Smile Classic má veľkú veľkosť fotky a je hybridným fotoaparátom, ale jeho cena je vyššia ako u Fujifilm Instax