Recenzia grafickej karty NVIDIA Titan Xp: Výkon, ktorý zanecháva konkurenciu v prachu


Aké sú výhody a nevýhody tohto výkonu?

Recenzia grafickej karty NVIDIA Titan Xp: Výkon, ktorý zanecháva konkurenciu v prachu

Úvod

NVIDIA Titan Xp je najnovšia grafická karta od spoločnosti NVIDIA, ktorá bola uvedená na trh v roku 2017. Táto karta je určená pre náročných hráčov, ktorí hľadajú vynikajúci výkon a dokonalú kvalitu zobrazovania pre svoje zábavné aktivity. Táto karta je vybavená najnovšou architektúrou NVIDIA Pascal a ponúka úžasný výkon, ktorý dokáže zanechať konkurenciu v prachu.

Špecifikácie

Grafická karta NVIDIA Titan Xp má 3840 CUDA jadier s frekvenciou 1.6 GHz, 12 GB GDDR5X pamäte s rýchlosťou 11.4 Gbps a pamäťovou zbernicou 384-bit. Táto karta podporuje rozhranie PCIe 3.0 a má maximálnu spotrebu energie 250 W. Karta je vybavená technológiou NVIDIA GameWorks, ktorá zabezpečuje vynikajúcu kvalitu zobrazovania a podporu pre najnovšie hry.

Výkon

NVIDIA Titan Xp ponúka vynikajúci výkon, ktorý dokáže zvládnuť aj tie najnáročnejšie hry a aplikácie. Táto karta dokáže zobraziť grafiku v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu a dokáže dokonca zvládnuť aj VR hry. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou grafických kariet NVIDIA, Titan Xp ponúka o 11% vyšší výkon a o 3% vyšší pokles spotreby energie.

Cena

Cena grafickej karty NVIDIA Titan Xp je vysoká a to vďaka jej výnimočnému výkonu a kvalite zobrazovania. Táto karta sa momentálne predáva za cenu okolo 1200 eur, čo ju robí jednou z najdrahších grafických kariet na trhu. Avšak, ak hľadáte najlepší výkon a kvalitu zobrazovania, ktorú je možné získať, potom NVIDIA Titan Xp je tou správnou voľbou pre vás.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Porovnali sme NVIDIA Titan Xp s tromi konkurenčnými produktami, ktoré sú momentálne k dispozícii na trhu. Tu sú výsledky:

Grafická karta Výkon Cena
NVIDIA Titan Xp Vynikajúci 1200 eur
AMD Radeon RX Vega 64 Dobrý 600 eur
NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti Veľmi dobrý 800 eur
AMD Radeon RX 580 Stredný 300 eur

Ako môžeme vidieť z tabuľky, NVIDIA Titan Xp ponúka najvyšší výkon, ale aj najvyššiu cenu v porovnaní s konkurenčnými produktami. Ak hľadáte najlepší výkon a kvalitu zobrazovania, potom NVIDIA Titan Xp je jednoznačne tou správnou voľbou pre vás. Ak však hľadáte dobrý výkon a chcete ušetriť na cene, potom AMD Radeon RX Vega 64 alebo NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti sú dobrými alternatívami. Ak hľadáte cenovo výhodnú možnosť, potom AMD Radeon RX 580 je dobrá voľba.

Záver

NVIDIA Titan Xp je vynikajúca grafická karta pre náročných hráčov, ktorí hľadajú najlepší výkon a kvalitu zobrazovania. Táto karta ponúka úžasný výkon a dokáže zvládnuť aj tie najnáročnejšie aplikácie. Avšak, cena tejto karty je pomerne vysoká a nie je pre každého dostupná. Ak si však môžete dovoliť túto kartu, potom je to jednoznačne najlepšia voľba pre vás.