Recenzia: Monitor Acer CB272 – Vynikajúci zážitok s FullHD IPS displejom a vysokou rýchlosťou obnovovania


Je Acer CB272 kompatibilný s viacerými operačnými systémami?

Recenzia: Monitor Acer CB272 – Vynikajúci zážitok s FullHD IPS displejom a vysokou rýchlosťou obnovovania

Úvod

Acer CB272 je monitor so 27-palcovým FullHD IPS displejom a rýchlosťou obnovovania 75 Hz. Je to ideálny monitor pre hráčov a profesionálov, ktorí hľadajú vysokú kvalitu obrazu a rýchlosť. V tejto recenzii sa pozrieme na výhody a nevýhody tohto monitora a porovnáme ho s konkurenčnými produktami.

Výhody

Jedným z hlavných predností Acer CB272 je jeho FullHD IPS displej. Farby sú živé a výrazné, s vynikajúcim kontrastom a jasným obrazom. Displej je tiež veľmi jemný, čo znamená, že text a obrázky sú veľmi ostro vykreslené. To robí z tohto monitora ideálny nástroj pre prácu s grafikou a video editáciu.

Ďalšou výhodou je rýchlosť obnovovania 75 Hz, ktorá zaisťuje plynulý obraz aj pri rýchlych pohyboch. Toto je dôležité, keď hrajete hry alebo sledujete filmy s rýchlym pohybom kamery alebo postavy. Monitor tiež podporuje technológiu AMD FreeSync, ktorá synchronizuje obnovovaciu frekvenciu monitora s grafickou kartou, čo zaisťuje ešte plynulejší zážitok.

Dizajn je tiež veľmi príjemný a štýlový. Tenké okraje a čierny lesklý povrch robia z tohto monitora elegantný a moderný kúsok.

Nevýhody

Jednou z nevýhod je absencia USB portov, ktoré by boli užitočné pre pripojenie periférií, ako sú napríklad myš alebo klávesnica. Tento monitor má iba jeden HDMI port, takže ak chcete pripojiť viac zariadení, budete musieť použiť externý prepínač.

Ďalšou nevýhodou je absencia vstupu DisplayPort, ktorý je často používaný profesionálmi a hráčmi, pretože podporuje vyššie rozlíšenia a rýchlejšiu obnovovaciu frekvenciu.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Tabuľka nižšie porovnáva Acer CB272 s tromi konkurenčnými produktmi v rovnakej cenovej kategórii.

Produkt Displej Rýchlosť obnovovania USB porty DisplayPort
Acer CB272 FullHD IPS 75 Hz 0 0
ASUS VG279Q FullHD IPS 144 Hz 2 1
Dell S2719DGF QHD TN 155 Hz 2 1
LG 27GL83A-B QHD IPS 144 Hz 2 1

Ako môžeme vidieť z tabuľky, Acer CB272 má nižšiu rýchlosť obnovovania a absenciu USB portov a DisplayPortu v porovnaní s konkurenčnými produktmi. Avšak, jeho FullHD IPS displej je vynikajúci a jemný, čo zaisťuje vysokú kvalitu obrazu.

Záver

Acer CB272 je skvelý monitor so vynikajúcim FullHD IPS displejom a rýchlosťou obnovovania 75 Hz. Je to ideálny monitor pre hráčov a profesionálov, ktorí hľadajú vysokú kvalitu obrazu a rýchlosť. Jeho dizajn je tiež veľmi príjemný a štýlový. Avšak, absencia USB portov a DisplayPortu môže byť pre niektorých užívateľov nevýhodou. V každom prípade, ak hľadáte kvalitný monitor s FullHD IPS displejom a rýchlosťou obnovovania 75 Hz, Acer CB272 je skvelou voľbou.