Recenzia monitora NEC EX241UN-FHD: Kvalitný IPS panel s vynikajúcim výkonom a množstvom vstupov


Aké sú hlavné funkcie monitora NEC EX241UN-FHD?

Recenzia monitora NEC EX241UN-FHD: Kvalitný IPS panel s vynikajúcim výkonom a množstvom vstupov

Úvod

Monitor NEC EX241UN-FHD je určený pre náročných užívateľov, ktorí vyžadujú kvalitný obraz a spoľahlivý výkon. Tento monitor disponuje IPS panelom s Full HD rozlíšením a má množstvo vstupov, vrátane USB-C a DisplayPortu. V tejto recenzii sa pozrieme na jeho vlastnosti, výkon a porovnáme ho s konkurenčnými produktmi.

Vlastnosti

Monitor NEC EX241UN-FHD má IPS panel s Full HD rozlíšením 1920 x 1080 pixelov. Jeho jas dosahuje hodnotu 250 cd/m2 a kontrast 1000:1. Oproti iným monitorom v tejto cenovej kategórii má tento model vynikajúci pozorovací uhol 178°/178°. To znamená, že obraz je viditeľný z akéhokoľvek uhla, a to bez akýchkoľvek farbových skreslení.

Ďalšou vlastnosťou tohto monitora je množstvo vstupov. Okrem tradičných vstupov HDMI a DisplayPort má aj port USB-C, ktorý zabezpečuje prenos dát a napájanie. Tento port umožňuje pripojenie notebooku alebo smartfónu a rýchle nabíjanie batérie. Okrem toho má monitor aj dva porty USB 3.0, ktoré umožňujú pripojenie ďalších periférií.

Monitor NEC EX241UN-FHD má tiež vstavané reproduktory, ktoré majú výkon 1 W. Tento výkon síce nie je veľký, ale je dostatočný na počúvanie hudby alebo sledovanie videí.

Výkon

Výkon monitora NEC EX241UN-FHD je vynikajúci. IPS panel zabezpečuje vysokú kvalitu obrazu, s vynikajúcim pozorovacím uhlom. Farby sú živé a jasné a kontrast je dostatočný pre sledovanie filmov a hranie hier. Dizajn monitora je tiež veľmi pekný a moderný, s tenkými rámami a čiernou matnou povrchovou úpravou.

Okrem toho je monitor NEC EX241UN-FHD veľmi spoľahlivý a odolný. Jeho výroba bola zameraná na kvalitu a preto má monitor vysokú životnosť. Tento monitor je tiež veľmi energeticky úsporný a v pohotovostnom režime spotrebuje menej ako 0,5 W.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

V nasledujúcej tabuľke sme porovnali monitor NEC EX241UN-FHD s tromi konkurenčnými produktmi v rovnakej cenovej kategórii.

Produkt Rozlíšenie Panel Vstupy Reproduktory
NEC EX241UN-FHD 1920 x 1080 IPS HDMI, DisplayPort, USB-C, USB 3.0 Áno
ASUS VA24EHE 1920 x 1080 IPS HDMI, VGA Nie
HP 24fw 1920 x 1080 IPS HDMI, VGA Áno
LG 24MK400H-B 1920 x 1080 TN HDMI, VGA Nie

Z tabuľky vyplýva, že monitor NEC EX241UN-FHD má v porovnaní s konkurenčnými produktmi výrazne lepší panel a množstvo vstupov. Jeho výkon a kvalita obrazu sú tiež výrazne lepšie ako u konkurenčných produktov. Okrem toho má monitor NEC EX241UN-FHD vstavané reproduktory, čo niektoré z konkurenčných produktov nemajú.

Záver

Monitor NEC EX241UN-FHD je vynikajúci produkt pre náročných užívateľov, ktorí vyžadujú kvalitný obraz a spoľahlivý výkon. Tento monitor disponuje IPS panelom s Full HD rozlíšením, ktorý zabezpečuje vysokú kvalitu obrazu a vynikajúci pozorovací uhol. Množstvo vstupov a vstavané reproduktory robia z tohto monitora vynikajúci produkt pre použitie s notebookom alebo smartfónom. Jeho spoľahlivosť a odolnosť sú tiež veľkým plusom. Ak hľadáte kvalitný monitor v tejto cenovej kategórii, monitor NEC EX241UN-FHD je určite jedna z najlepších možností.