Recenzia na pevný disk WD Red Pro s kapacitou 10TB a rýchlosťou 7200rpm


Aká je spotreba energie pevného disku WD Red Pro s kapacitou 10TB a rýchlosťou 7200rpm?

Recenzia na pevný disk WD Red Pro s kapacitou 10TB a rýchlosťou 7200rpm

O produkte

WD Red Pro je pevný disk navrhnutý pre použitie v sieťových úložiskách pre domácnosti a malé firmy. Tento disk má kapacitu 10TB a rýchlosť otáčok 7200rpm, čo znamená, že je ideálny pre náročné aplikácie, kde je potrebná rýchla a spoľahlivá prevádzka.

WD Red Pro využíva technológie, ktoré zlepšujú jeho výkon a spoľahlivosť. Napríklad, WD Red Pro má technológiu NASware, ktorá zlepšuje kompatibilitu s sieťovými úložiskami a zlepšuje výkon v týchto systémoch. WD Red Pro tiež využíva technológiu 3D Active Balance Plus, ktorá znižuje vibrácie a zlepšuje spoľahlivosť disku.

WD Red Pro je tiež certifikovaný pre použitie v 24/7 prevádzke, čo znamená, že je navrhnutý tak, aby mohol byť neustále v prevádzke a zvládal záťaž spojenú s neustálym používaním.

Moje skúsenosti s produktom

Po niekoľkých týždňoch používania musím povedať, že som veľmi spokojný s výkonom a spoľahlivosťou WD Red Pro. Disk som použil vo svojom sieťovom úložisku a odvtedy som nemal žiadne problémy s jeho prevádzkou.

Jednou z vecí, ktoré ma prekvapili, bola jeho rýchlosť. S rýchlosťou 7200rpm je WD Red Pro oveľa rýchlejší ako mnoho iných diskov určených pre sieťové úložiská. Preto som si bol istý, že disk zvládne náročné aplikácie a záťaž.

Ďalšou vecou, ktorá ma zaujala, je technológia NASware. Táto technológia zlepšuje kompatibilitu disku s sieťovými úložiskami a zlepšuje jeho výkon v týchto systémoch. V mojom prípade som mal niekoľko starších sieťových úložísk a bol som prekvapený, ako hladko a spoľahlivo WD Red Pro pracoval s týmito staršími systémami.

Celkovo som veľmi spokojný s WD Red Pro a môžem ho odporučiť každému, kto potrebuje spoľahlivý a výkonný disk pre svoje sieťové úložisko.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Kapacita Rýchlosť Cena
WD Red Pro 10TB 7200rpm 249,99€
Seagate IronWolf Pro 10TB 7200rpm 272,99€
Toshiba N300 10TB 7200rpm 255,00€
Hitachi Ultrastar 10TB 7200rpm 279,00€

Po porovnaní s konkurenčnými produktmi môžem povedať, že WD Red Pro je výhodnou voľbou pre používateľov, ktorí hľadajú výkonný a spoľahlivý disk. Cena WD Red Pro je o niečo nižšia ako u niektorých konkurenčných produktov, ale zároveň ponúka rovnakú kapacitu a rýchlosť. Navyše, technológia NASware a certifikácia pre 24/7 prevádzku robia z WD Red Pro výbornú voľbu pre sieťové úložiská.