Recenzia: NVIDIA GeForce MX450 – výkonná grafická karta s nízkou spotrebou energie


Aké ďalšie funkcie okrem grafiky poskytuje NVIDIA GeForce MX450?

Recenzia: NVIDIA GeForce MX450 – výkonná grafická karta s nízkou spotrebou energie

Úvod

NVIDIA GeForce MX450 je jednou z najnovších grafických kariet na trhu a bola predstavená v septembri 2020. Táto karta je určená pre notebooky a ponúka výkon, ktorý je vhodný pre náročnejšie hry a prácu s grafickými aplikáciami. Navyše, MX450 má nízku spotrebu energie, čo znamená, že notebooky s touto kartou majú dlhšiu výdrž batérie.

Výkon

NVIDIA GeForce MX450 má 2 GB GDDR6 pamäte a architektúru Turing. Táto karta je schopná spracovať náročné grafické úlohy a umožňuje hranie moderných hier v rozlíšení Full HD. Pri testoch sa ukázalo, že MX450 sa dokáže vysporiadať aj s náročnejšími hernými titulmi ako sú napríklad Call of Duty: Warzone alebo Assassin’s Creed Odyssey. Samozrejme, nie je to karta určená pre hráčov, ktorí očakávajú extrémny výkon a najvyššie detaily, ale určite je to dobrá voľba pre tých, ktorí chcú hrať moderné hry na notebooku s dostatočným výkonom.

Nízka spotreba energie

Jednou z najväčších výhod MX450 je nízka spotreba energie. Táto karta má TDP (termálny výkon) len 25 W, čo znamená, že notebooky s touto kartou majú podstatne lepšiu výdrž batérie. Pri testoch sa ukázalo, že notebook s MX450 dokáže vydržať až 8 hodín pri bežnom používaní, čo je veľmi dobrý výsledok.

Cena

NVIDIA GeForce MX450 sa nachádza v strednej cenovej kategórii a je cenovo dostupná pre väčšinu používateľov. Cena sa samozrejme líši podľa výrobcu notebooku, ale väčšinou sa pohybuje okolo 500-600 eur za notebook s MX450.

Záver

NVIDIA GeForce MX450 je vynikajúca voľba pre tých, ktorí hľadajú výkonnú grafickú kartu s nízkou spotrebou energie. Táto karta ponúka dostatočný výkon pre náročnejšie hry a prácu s grafickými aplikáciami, a zároveň umožňuje dlhšiu výdrž batérie na notebooku. Cena je tiež veľmi prijateľná a robí z MX450 dobrú voľbu pre väčšinu používateľov.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Výkon Spotreba energie Cena
NVIDIA GeForce MX450 Vyšší výkon ako konkurenčné karty Najnižšia spotreba energie Priemerná cena
AMD Radeon RX 560 Nižší výkon ako MX450 Vyššia spotreba energie Nižšia cena
NVIDIA GeForce GTX 1650 Vyšší výkon ako MX450 Vyššia spotreba energie Vyššia cena
Intel Iris Xe Graphics Nižší výkon ako MX450 Podobná spotreba energie Priemerná cena

Z tabuľky je jasné, že NVIDIA GeForce MX450 ponúka najnižšiu spotrebu energie a vyšší výkon ako konkurenčné karty ako AMD Radeon RX 560 alebo Intel Iris Xe Graphics. Navyše, MX450 je cenovo prijateľná voľba a ponúka lepší výkon ako karta NVIDIA GeForce GTX 1650, ktorá je o niečo drahšia. Ak hľadáte výkonnú grafickú kartu s nízkou spotrebou energie, NVIDIA GeForce MX450 je určite dobrá voľba.