Recenzia: Pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 1TB – Rýchly a spoľahlivý úložný záznam v krásnej červenej farbe


Aké sú bezpečnostné funkcie tohto pevného disku?

Recenzia: Pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 1TB – Rýchly a spoľahlivý úložný záznam v krásnej červenej farbe

Úvod

Pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 1TB je skvelým riešením pre všetkých, ktorí potrebujú rýchly a spoľahlivý úložný záznam. Jeho štýlový dizajn v krásnej červenej farbe je len príjemným bonusom k jeho výkonnosti. Tento produkt od spoločnosti Western Digital si zaslúži pozornosť a v tejto recenzii sa pozrieme na jeho vlastnosti, výkon a porovnáme ho s konkurenčnými produktmi.

Vlastnosti

WD My Passport SSD ponúka úložný priestor 1TB, čo je dostačujúce pre väčšinu používateľov. Jeho kompaktný dizajn robí z tohto externého disku ľahko prenosný a ideálny pre cestovanie. USB 3.1 Gen 2 rozhranie zabezpečuje rýchle prenosy dát až do 540 MB/s, čo znamená, že môžete prenášať veľké súbory až desaťkrát rýchlejšie ako s bežnými externými pevnými diskami.

Jednou z najväčších výhod tohto produktu je jeho odolnosť voči nárazom a vibráciám. Je vyrobený s vysoko kvalitným odolným hliníkovým povrchom, ktorý chráni vaše dáta aj v najnáročnejších podmienkach. Taktiež je vybavený šifrovaním AES 256-bitov, čo zabezpečuje, že vaše súbory budú v bezpečí pred neoprávneným prístupom.

Výkon

WD My Passport SSD sa môže pochváliť vysokým výkonom. Vďaka SSD technológii je tento pevný disk rýchly a spoľahlivý. Prehľadávanie súborov, kopírovanie a prenos dát je plynulý a bez problémov. Jeho rýchlosť je naozaj ohromujúca a určite oceníte, ak často pracujete s veľkými multimediálnymi súbormi alebo virtuálnymi strojmi.

Okrem toho, WD My Passport SSD je kompatibilný so systémami Windows aj macOS, takže ho môžete používať na akomkoľvek počítači bez ohľadu na operačný systém. Je to veľká výhoda, pretože si nemusíte robiť starosti s formátovaním disku pre použitie na rôznych počítačoch.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Tabuľka porovnania produktu „Recenzia: Pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 1TB – Rýchly a spoľahlivý úložný záznam v krásnej červenej farbe“ s 3 konkurenčnými produktmi:

Produkt Kapacita Rýchlosť prenosu Odolnosť Cena
WD My Passport SSD 1TB 1TB 540 MB/s Áno 199 €
Samsung T5 Portable SSD 1TB 1TB 540 MB/s Áno 229 €
SanDisk Extreme Portable SSD 1TB 1TB 550 MB/s Áno 179 €
Seagate Fast SSD 1TB 1TB 540 MB/s Áno 189 €

Ako je vidieť z tabuľky, WD My Passport SSD ponúka podobné špecifikácie ako jeho konkurenti, ale za nižšiu cenu. Jeho rýchlosť prenosu je rovnaká ako u Samsung T5 Portable SSD a Seagate Fast SSD, ale o niečo pomalšia ako u SanDisk Extreme Portable SSD. Avšak, výhodou WD My Passport SSD je jeho odolnosť, ktorá je spoločná pre všetkých konkurentov.

Záver

Pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 1TB je skvelou voľbou pre tých, ktorí potrebujú spoľahlivé a rýchle úložisko. Jeho výkon je vynikajúci a jeho odolnosť voči nárazom a vibráciám je veľkou výhodou. Okrem toho, jeho štýlový dizajn v krásnej červenej farbe robí z neho aj skvelý doplnok pre váš pracovný priestor. S cenou 199 € je WD My Passport SSD výhodnou voľbou oproti konkurenčným produktom. Vďaka svojim vlastnostiam a výkonu si tento produkt od Western Digital zaslúži našu odporúčanie.