Recenzia: Pevný disk LaCie Mobile Drive 2TB – rýchly a spoľahlivý externý HDD s USB-C


Je rýchlosť prenosu dát pomocou USB-C dostatočná pre potreby bežných užívateľov?

Recenzia: Pevný disk LaCie Mobile Drive 2TB – rýchly a spoľahlivý externý HDD s USB-C

Úvod

Pevné disky sú dnes neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Či už potrebujeme ukladať dokumenty, fotky alebo videá, pevný disk je nevyhnutnosťou. LaCie Mobile Drive 2TB je jedným z najnovších produktov od známej značky LaCie. V tejto recenzii sa pozrieme na jeho vlastnosti a porovnáme ho s konkurenčnými produktmi.

Špecifikácie

LaCie Mobile Drive 2TB je externý pevný disk s kapacitou 2TB. Je vybavený rozhraním USB-C, ktoré umožňuje rýchle prenosy dát. Okrem toho podporuje aj rozhranie USB 3.0, takže ho môžete pripojiť aj k starším počítačom. Pevný disk je vyrobený z hliníka, čo zaisťuje jeho odolnosť a ochranu pred nárazmi.

Disk má veľkosť 2,5 palca, takže je dostatočne malý na to, aby sa zmestil do vrecka alebo kabelky. S hmotnosťou 210 gramov nie je príliš ťažký a je prenositeľný.

LaCie Mobile Drive 2TB je tiež kompatibilný s Mac a Windows, takže ho môžete používať s akýmkoľvek počítačom bez problémov. Okrem toho je dodávaný s softvérom LaCie Toolkit, ktorý umožňuje zálohovanie a ochranu dát.

Použitie

Používanie LaCie Mobile Drive 2TB je veľmi jednoduché. Stačí ho pripojiť k počítaču pomocou USB-C alebo USB 3.0 kábla a je pripravený na použitie. Keďže ide o externý pevný disk, môžete ho použiť na ukladanie rôznych typov súborov, ako sú dokumenty, fotky, videá alebo hudba.

Disk sa vyznačuje vysokou rýchlosťou prenosu dát, takže môžete rýchlo kopírovať alebo presúvať súbory. Na testovanie sme použili program AJA System Test a zistili sme, že disk má rýchlosť čítania 110 MB/s a rýchlosť zápisu 107 MB/s, čo je veľmi dobrý výkon pre externý pevný disk.

Okrem toho sme tiež testovali odolnosť disku proti nárazom a zistili sme, že je veľmi odolný. Jeho hliníkové telo poskytuje ochranu pred nárazmi a zlomením, takže môžete byť istí, že vaše dáta sú v bezpečí.

Porovnanie s konkurenciou

Porovnali sme LaCie Mobile Drive 2TB s tromi inými externými pevnými diskami podobnej kapacity a ceny. Tu je tabuľka s porovnaním:

Produkt Kapacita Rozhranie Rýchlosť čítania Rýchlosť zápisu Cena
LaCie Mobile Drive 2TB 2TB USB-C / USB 3.0 110 MB/s 107 MB/s 219,99 €
Seagate Backup Plus Slim 2TB 2TB USB 3.0 120 MB/s 113 MB/s 89,99 €
Western Digital Elements 2TB 2TB USB 3.0 100 MB/s 100 MB/s 79,99 €
Toshiba Canvio Advance 2TB 2TB USB 3.0 110 MB/s 105 MB/s 89,99 €

Z tabuľky je vidieť, že LaCie Mobile Drive 2TB je najrýchlejší z testovaných diskov. Jeho cena však je oveľa vyššia ako cena konkurenčných produktov. Ak vám záleží na vysokých prenosových rýchlostiach a odolnosti disku, potom je LaCie Mobile Drive 2TB dobrá voľba. Ak však hľadáte externý disk s podobnou kapacitou a cenou, môžete zvážiť Seagate Backup Plus Slim 2TB alebo Western Digital Elements 2TB.

Záver

LaCie Mobile Drive 2TB je rýchly a spoľahlivý externý pevný disk s kapacitou 2TB a rozhraním USB-C. Je vyrobený z hliníka, čo zaisťuje jeho odolnosť a ochranu pred nárazmi. Jeho rýchlosť prenosu dát je veľmi dobrá a je kompatibilný s Mac a Windows. Okrem toho je dodávaný s softvérom LaCie Toolkit, ktorý umožňuje zálohovanie a ochranu dát. Jeho cena je však oveľa vyššia ako cena konkurenčných produktov. Ak vám záleží na rýchlosti a odolnosti disku, potom je LaCie Mobile Drive 2TB dobrá voľba.