Recenzia: Pevný disk Seagate IronWolf 12TB – spoľahlivý a výkonný úložný priestor pre náročné použitie


Aká je úroveň rýchlosti a spoľahlivosti tohto pevného disku Seagate IronWolf 12TB?

Recenzia: Pevný disk Seagate IronWolf 12TB – spoľahlivý a výkonný úložný priestor pre náročné použitie

Úvod

Seagate IronWolf 12TB je pevný disk určený pre náročné použitie. Je to výkonný disk, ktorý ponúka vysokú kapacitu a rýchlosť pre ukladanie a spracovanie veľkého množstva dát. Disk je ideálny pre použitie v sieťovom úložisku pre domácnosti alebo malé firmy. V tejto recenzii sa pozrieme na vlastnosti a výhody tohto produktu.

Vlastnosti

Seagate IronWolf 12TB je vybavený technológiou AgileArray, ktorá zabezpečuje spoľahlivý výkon a flexibilitu. Disk je tiež vybavený technológiou RV sensor, ktorá zlepšuje výkon a spoľahlivosť v aplikáciách súvisiacich s videom. Disk má 7200 otáčok za minútu a 256 MB vyrovnávaciu pamäť, čo zabezpečuje rýchle čítanie a zápis dát. Disk je tiež určený pre nepretržité prevádzkovanie a má vysokú odolnosť proti vibráciám.

Výhody

Jednou z najväčších výhod tohto disku je jeho kapacita. S kapacitou 12TB ponúka disk dostatok miesta pre ukladanie veľkého množstva dát. Disk je tiež veľmi spoľahlivý a má vysokú odolnosť proti vibráciám. Toto je dôležité pre sieťové úložiská, ktoré často musia pracovať v rušnom prostredí. Disk tiež ponúka vysokú rýchlosť pre čítanie a zápis dát, čo je ideálne pre náročné aplikácie, ako sú napríklad aplikácie súvisiace s videom.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Na záver sme sa pozreli na porovnanie Seagate IronWolf 12TB s tromi konkurenčnými produktmi. V tabuľke sú uvedené základné parametre a vlastnosti každého disku.

Seagate IronWolf 12TB WD Red 12TB Toshiba N300 12TB HGST Ultrastar 12TB
Kapacita 12TB 12TB 12TB 12TB
Technológia AgileArray, RV sensor 3D Active Balance Plus Rotational Vibration (RV) sensors HelioSeal, SED, TDMR
Rýchlosť otáčok 7200 RPM 5400 RPM 7200 RPM 7200 RPM
Cache 256 MB 256 MB 256 MB 256 MB
Odolnosť proti vibráciám Vysoká Stredná Vysoká Vysoká

Z tabuľky vidíme, že Seagate IronWolf 12TB je najvýkonnejší disk v porovnaní s konkurenciou. Má najvyššiu rýchlosť otáčok a najväčšiu vyrovnávaciu pamäť. Disk tiež má vysokú odolnosť proti vibráciám, čo je dôležité pre sieťové úložiská. V porovnaní s WD Red 12TB má Seagate IronWolf 12TB výhodu v technológii a v porovnaní s Toshiba N300 12TB má výhodu v rýchlosti otáčok. Napriek tomu je cena Seagate IronWolf 12TB vyššia ako cena konkurenčných produktov.

Záver

Seagate IronWolf 12TB je spoľahlivý a výkonný disk pre náročné použitie. Disk ponúka vysokú kapacitu a rýchlosť pre ukladanie a spracovanie veľkého množstva dát. Disk je ideálny pre použitie v sieťovom úložisku pre domácnosti alebo malé firmy. Disk má vysokú odolnosť proti vibráciám a je určený pre nepretržité prevádzkovanie. Cena Seagate IronWolf 12TB je vyššia ako cena konkurenčných produktov, ale zároveň ponúka výhody v rýchlosti a spoľahlivosti.