Recenzia: Pevný disk Seagate IronWolf s kapacitou 12TB pre náročné použitie


Aké sú výhody použitia pevného disku Seagate IronWolf s kapacitou 12TB?

Recenzia: Pevný disk Seagate IronWolf s kapacitou 12TB pre náročné použitie

Základné informácie o produkte

Seagate IronWolf 12TB je pevný disk určený pre náročné použitie. Jeho kapacita 12 terabajtov vám umožní uchovávať veľké množstvo dát, či už ide o fotografie, videá alebo iné súbory. Disk je určený pre použitie v sieťových úložiskách NAS, kde môže byť využitý aj v kombinácii s inými diskami.

Disk je vybavený 7200 otáčkovým motorom s technológiou Multi-Tier Caching, ktorá umožňuje rýchlejší prístup k dátam. IronWolf je tiež vybavený technológiou AgileArray, ktorá zabezpečuje vysokú spoľahlivosť a integritu dát. Disk má rozhranie SATA 6Gb/s a veľkosť 3,5 palca.

Moje skúsenosti s produktom

Po niekoľkých týždňoch používania musím povedať, že som veľmi spokojný s týmto diskom. Jeho kapacita mi umožňuje uchovávať veľké množstvo dát, a to aj v prípade, že pracujem s veľkými multimediálnymi súbormi.

Disk je rýchly a spoľahlivý. Mám ho zapojený do sieťového úložiska NAS a funguje bez akýchkoľvek problémov. Multi-Tier Caching a AgileArray technológie zabezpečujú, že prístup k dátam je rýchly a spoľahlivý.

Disk je tiež veľmi tichý, čo je pre mňa dôležité, pretože mám ho umiestnený v miestnosti, kde pracujem a nerád počujem hluk.

Celkovo som s týmto diskom veľmi spokojný a môžem ho odporučiť ľuďom, ktorí potrebujú veľkú kapacitu a spoľahlivý disk pre náročné použitie.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Na záver som sa rozhodol porovnať Seagate IronWolf 12TB s tromi konkurenčnými produktmi – WD Red 12TB, Toshiba N300 12TB a HGST Deskstar NAS 12TB. Porovnanie som uskutočnil na základe ceny, kapacity a rýchlosti.

Produkt Kapacita Rýchlosť Cena
Seagate IronWolf 12TB 12TB 7200 ot/min 369,99 €
WD Red 12TB 12TB 5400 ot/min 399,99 €
Toshiba N300 12TB 12TB 7200 ot/min 357,99 €
HGST Deskstar NAS 12TB 12TB 7200 ot/min 399,99 €

Z porovnania vyplýva, že Seagate IronWolf 12TB je najlacnejší z týchto diskov. Má rovnakú kapacitu ako konkurenčné produkty, no zároveň je aj rýchlejší, pretože pracuje s 7200 otáčkami za minútu. Ak hľadáte spoľahlivý a cenovo dostupný disk pre sieťové úložisko NAS, Seagate IronWolf 12TB by mal byť vašou prvou voľbou.