Recenzia: Pevný disk TRANSCEND externý SSD ESD230C 960GB – Výkon a spoľahlivosť vo všetkom čiernom dizajne


Aký je rozdiel medzi externým SSD diskom TRANSCEND ESD230C 960GB a klasickým pevným diskom?

Recenzia: Pevný disk TRANSCEND externý SSD ESD230C 960GB – Výkon a spoľahlivosť vo všetkom čiernom dizajne

Úvod

Pevný disk TRANSCEND externý SSD ESD230C 960GB je výkonný a spoľahlivý externý pevný disk, ktorý je navrhnutý pre tých, ktorí potrebujú veľkú kapacitu a rýchly prenos dát. Jeho elegantný čierny dizajn ho robí atraktívnym doplnkom pre každého, kto si potrebuje uchovávať a prenášať dáta.

Výkon

SSD technológia v tomto pevnom disku zaručuje vysoký výkon. Rýchle čítanie a zápis dát umožňuje rýchle a plynulé prenosy. S kapacitou 960GB je dostatočne veľký na uchovanie veľkého množstva dát, vrátane súborov, fotografií a videí. Speed ​​Boost technológia zabezpečuje rýchlejšie načítavanie programov a súborov, čo je veľkým prínosom pre používateľov, ktorí potrebujú rýchly prístup k svojim dátam.

Spoľahlivosť

TRANSCEND je známy svojou vysokou spoľahlivosťou a tento externý SSD pevný disk nie je výnimkou. Je vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré zaručujú dlhú životnosť a odolnosť. Je vybavený ochranou proti nárazom, vibráciám a vodotesnosťou, čo robí z neho ideálneho spoločníka pre používateľov na cestách. Ďalšou výhodou je, že SSD disky majú nižšiu pravdepodobnosť zlyhania v porovnaní s tradičnými HDD diskami, čo znamená, že vaše dáta budú bezpečné.

Dizajn

Externý SSD pevný disk TRANSCEND ESD230C má elegantný a moderný čierny dizajn. Jeho kompaktný a ľahký dizajn z neho robí skvelý prenosný spoločník pre používateľov na cestách. Je možné ho jednoducho vložiť do tašky alebo vrecka a vziať si ho so sebou všade, kam potrebujete. Jeho čierny povrch je odolný voči škrabancom a odtlačkom prstov, čo zaručuje, že bude vždy vyzerať ako nový.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Na záver tejto recenzie sme vypracovali tabuľku s porovnaním pevného disku TRANSCEND externý SSD ESD230C 960GB s tromi konkurenčnými produktmi. Porovnali sme parametre, vrátane kapacity, rýchlosti prenosu dát, ceny a dizajnu. Tu je tabuľka:

Produkt Kapacita Rýchlosť prenosu dát Cena Dizajn
TRANSCEND externý SSD ESD230C 960GB 960GB 550 MB/s 199,99 € Čierny dizajn
WD Elements externý HDD 1TB 1TB 100 MB/s 99,99 € Čierny dizajn
Samsung T5 externý SSD 1TB 1TB 540 MB/s 229,99 € Modrý dizajn
Seagate Backup Plus Slim externý HDD 2TB 2TB 120 MB/s 119,99 € Červený dizajn

Podľa porovnania je pevný disk TRANSCEND externý SSD ESD230C 960GB konkurencieschopný vzhľadom na svoju kapacitu, rýchlosť prenosu dát a dizajn. Je síce drahší ako externý HDD disk WD Elements, ale ponúka vyššiu rýchlosť prenosu dát. Samsung T5 externý SSD 1TB je tiež vysoko výkonný, ale je drahší ako pevný disk TRANSCEND. Seagate Backup Plus Slim externý HDD 2TB má väčšiu kapacitu, ale nižšiu rýchlosť prenosu dát a je cenovo podobný pevnému disku TRANSCEND.

Celkovo je pevný disk TRANSCEND externý SSD ESD230C 960GB skvelou voľbou pre tých, ktorí potrebujú spoľahlivý a výkonný externý pevný disk. S jeho rýchlosťou prenosu dát, kapacitou a elegantným dizajnom poskytuje všetko, čo by ste mohli od takéhoto produktu očakávať.