Recenzia: Pevný disk WD My Book 8TB – výkonný a spoľahlivý externý HDD pre náročných používateľov


Koľko prevádzkového času môže zákazník očakávať počas používania tohto pevného disku?

Recenzia: Pevný disk WD My Book 8TB – výkonný a spoľahlivý externý HDD pre náročných používateľov

Úvod

WD My Book 8TB je externý pevný disk, ktorý je určený pre náročných používateľov. Tento disk ponúka vysokú kapacitu, vysokú rýchlosť prenosu dát a zároveň je spoľahlivý. V tomto článku sa pozrieme na rôzne prvky tohto disku a porovnáme ho s konkurenčnými produktami.

Vlastnosti

WD My Book 8TB má kapacitu 8 terabajtov a využíva pripojenie USB 3.0. Tento disk má externý zdroj napájania a jeho rozmery sú 170,6 x 139,3 x 49 mm. Disk je kompatibilný s operačnými systémami Windows a MacOS. Tento disk má šifrovanie hardvéru AES 256 bitov a Cloud Backup.

Výkon

WD My Book 8TB ponúka vysokú rýchlosť prenosu dát. Testovanie ukázalo, že tento disk je schopný prenášať dáta rýchlosťou až 136 MB / s. Tento výkon je skutočne veľmi rýchly pre externý disk. Tento disk má tiež veľkú kapacitu, čo umožňuje uložiť veľké množstvo dát.

Spoločnosť Western Digital

Spoločnosť Western Digital je jednou z najväčších spoločností na svete, ktorá sa venuje výrobe hardvéru pre ukladanie dát. Spoločnosť ponúka širokú škálu produktov pre bežných používateľov aj pre profesionálne použitie. WD My Book 8TB je jedným z ich najvýkonnejších produktov.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

WD My Book 8TB je výkonný a spoľahlivý externý HDD pre náročných používateľov, ale ako sa tento disk porovnáva s konkurenčnými produktmi? Pozrime sa na tri alternatívy:

Názov produktu Kapacita Pripojenie Rýchlosť prenosu dát Cena
Seagate Backup Plus 8TB 8 TB USB 3.0 145 MB/s 239,99 €
Toshiba Canvio Advance 8TB 8 TB USB 3.0 125 MB/s 189,99 €
LaCie Rugged RAID Pro 8TB 8 TB Thunderbolt 3 a USB-C 250 MB/s 899,99 €

Ako môžeme vidieť z tabuľky, WD My Book 8TB ponúka podobné vlastnosti ako konkurenčné produkty. Avšak, LaCie Rugged RAID Pro 8TB ponúka vyššiu rýchlosť prenosu dát, ale za oveľa vyššiu cenu ako WD My Book 8TB. Seagate Backup Plus 8TB a Toshiba Canvio Advance 8TB ponúkajú podobnú rýchlosť prenosu dát ako WD My Book 8TB, ale za nižšiu cenu.

Záver

WD My Book 8TB je výkonný a spoľahlivý externý HDD pre náročných používateľov. Tento disk ponúka veľkú kapacitu a vysokú rýchlosť prenosu dát. Spoločnosť Western Digital je známa svojou kvalitou a spoľahlivosťou, a to sa prejavuje aj na tomto produkte. Ak hľadáte výkonný a spoľahlivý externý disk, potom je WD My Book 8TB skvelou voľbou.