Recenzia: Pevný disk WD Red Pro s kapacitou 12TB a rýchlosťou SATAIII


Aké sú náklady na údržbu a servis pre WD Red Pro pevný disk?

Recenzia: Pevný disk WD Red Pro s kapacitou 12TB a rýchlosťou SATAIII

Úvod

WD Red Pro je populárna značka pevných diskov, ktoré sú navrhnuté pre použitie v sieťových úložiskách (NAS) a vysokonáročných aplikáciách. Nový pevný disk WD Red Pro s kapacitou 12TB a rýchlosťou SATAIII prichádza s mnohými vylepšeniami oproti predchádzajúcim modelom, ktoré z neho robia ideálny nástroj pre náročné použitie.

Špecifikácie

WD Red Pro s kapacitou 12TB a rýchlosťou SATAIII je vybavený 7200 otáčkovým diskom a 256MB vyrovnávacou pamäťou. Má rozmery 147 x 101,6 x 26,1 mm a váži 650g, čo ho robí kompaktným a jednoduchým na inštaláciu. Pevný disk podporuje SATAIII rozhranie a má maximálnu prenosovú rýchlosť dát 256 MB/s.

WD Red Pro s kapacitou 12TB je navrhnutý pre použitie v sieťových úložiskách (NAS) s kapacitou 8 až 24 pozícií a je kompatibilný so systémami NAS od mnohých výrobcov, vrátane Synology, QNAP, ASUSTOR a ďalších. Disk je vybavený technológiou WD NASware 3.0, ktorá zlepšuje kompatibilitu a spoľahlivosť súborových systémov NAS a zvyšuje výkon v sieťových prostrediach.

Výkonnosť

WD Red Pro s kapacitou 12TB a rýchlosťou SATAIII má vynikajúcu výkonnosť a spoľahlivosť. Pevný disk je navrhnutý pre náročné použitie a zvláda nahrávanie a prehrávanie súborov veľkých objemov. Rýchlosť prenosu dát je tiež veľmi dobrá, čo z neho robí ideálny nástroj pre zálohovanie a ukladanie dát.

WD Red Pro s kapacitou 12TB a rýchlosťou SATAIII je veľmi spoľahlivý a stabilný. Disk má vysokú odolnosť proti vibráciám a nárazom, čo z neho robí ideálny nástroj pre použitie v náročných prostrediach. Disk tiež obsahuje technológiu IntelliPower, ktorá prispieva k jeho spoľahlivosti a zvyšuje jeho životnosť.

Cena

Nový pevný disk WD Red Pro s kapacitou 12TB a rýchlosťou SATAIII nie je najlacnejší, ale jeho vysoká kvalita a spoľahlivosť sú zaručené. Jeho cena sa pohybuje okolo 500 eur, čo je v porovnaní s konkurenčnými produktmi pomerne vysoká suma, ale jeho kvalita a výkon to určite stojí za to.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Nižšie nájdete porovnanie pevného disku WD Red Pro s kapacitou 12TB a rýchlosťou SATAIII s troma konkurenčnými produktmi.

Produkt WD Red Pro 12TB Seagate IronWolf Pro 12TB Toshiba N300 12TB Western Digital Ultrastar DC HC520 12TB
Cena 500 eur 550 eur 480 eur 550 eur
Kapacita 12TB 12TB 12TB 12TB
Rýchlosť 7200 ot./min 7200 ot./min 7200 ot./min 7200 ot./min
Vyrovnávacia pamäť 256MB 256MB 256MB 256MB
Technológia NASware 3.0 AgileArray Rotational Vibration (RV) sensor HelioSeal

WD Red Pro s kapacitou 12TB a rýchlosťou SATAIII je v porovnaní s konkurenčnými produktmi výbornou voľbou pre použitie v sieťových úložiskách a v náročných aplikáciách. Jeho vysoká kvalita a spoľahlivosť ho robia jedným z najlepších produktov na trhu.