Recenzia: Seagate Backup Plus Hub 8TB – spoľahlivý externý pevný disk pre náročnejších používateľov


Aká je kapacita batérie pre Seagate Backup Plus Hub 8TB?

Seagate Backup Plus Hub 8TB – spoľahlivý externý pevný disk pre náročnejších používateľov

Úvod

Seagate je známy výrobca pevných diskov a iných zariadení pre ukladanie dát. Ich produkty sú obľúbené medzi používateľmi po celom svete. Seagate Backup Plus Hub 8TB je jeden z najnovších produktov tejto spoločnosti a je určený pre náročnejších používateľov, ktorí potrebujú spoľahlivý externý pevný disk s veľkou kapacitou.

Dizajn a funkcie

Seagate Backup Plus Hub 8TB má moderný a elegantný dizajn. Je to externý pevný disk s rozmernými 198,1 x 41 x 118 mm a hmotnosťou 1,06 kg. Je to pomerne ťažký disk, ale to je spôsobené jeho veľkým kapacitou. Disk má čiernu farbu, ktorá sa hodí k väčšine počítačov. Na prednej strane disku sa nachádza LED indikátor, ktorý signalizuje aktívitu disku.

Seagate Backup Plus Hub 8TB disponuje USB 3.0 rozhraním a je kompatibilný s počítačmi a notebookmi s operačným systémom Windows aj Mac OS X. Disk má aj dva USB porty, ktoré môžu slúžiť na pripojenie ďalších zariadení, ako napríklad myši, klávesnice alebo externých diskov.

Disk je vybavený softvérom Seagate Dashboard, ktorý umožňuje zálohovanie a obnovu dát, nastavenie automatického zálohovania, synchronizáciu dát a iné. Softvér je jednoduchý na použitie a má prehľadné rozhranie.

Testovanie

Seagate Backup Plus Hub 8TB sme testovali na rôznych počítačoch a notebookoch s operačným systémom Windows aj Mac OS X. Disk sme pripojili pomocou USB 3.0 kábla, ktorý bol súčasťou balenia. Disk sme používali na ukladanie súborov rôznych veľkostí a typov, ako napríklad fotografií, videí, hudby a dokumentov.

Disk sme testovali aj na rýchlosť prenosu dát. Pri prenose súborov s veľkosťou do 1 GB sme dosiahli rýchlosť približne 120 MB/s. Pri prenose súborov s veľkosťou nad 1 GB sme dosiahli rýchlosť približne 110 MB/s. Tieto rýchlosti sú pomerne dobré a zodpovedajú štandardom pre USB 3.0.

Záver

Seagate Backup Plus Hub 8TB je spoľahlivý externý pevný disk s veľkou kapacitou. Jeho moderný a elegantný dizajn sa hodí k väčšine počítačov. Disk disponuje USB 3.0 rozhraním a je kompatibilný s počítačmi a notebookmi s operačným systémom Windows aj Mac OS X. Disk má aj dva USB porty, ktoré môžu slúžiť na pripojenie ďalších zariadení. Disk je vybavený softvérom Seagate Dashboard, ktorý umožňuje zálohovanie a obnovu dát, nastavenie automatického zálohovania, synchronizáciu dát a iné.

Seagate Backup Plus Hub 8TB odporúčame používateľom, ktorí potrebujú spoľahlivý externý pevný disk s veľkou kapacitou a množstvom funkcií.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Kapacita Rozhranie Cena
Seagate Backup Plus Hub 8TB 8 TB USB 3.0 300 €
Western Digital My Book 8TB 8 TB USB 3.0 280 €
Toshiba Canvio Advance 8TB 8 TB USB 3.0 320 €
LaCie Porsche Design 8TB 8 TB USB 3.0 380 €

Seagate Backup Plus Hub 8TB je v porovnaní s konkurenčnými produktmi stredne drahý. Western Digital My Book 8TB je lacnejší o 20 €, ale nemá dva USB porty. Toshiba Canvio Advance 8TB je drahší o 20 € a nemá USB porty. LaCie Porsche Design 8TB je najdrahší a nemá žiadne dodatočné funkcie.

Seagate Backup Plus Hub 8TB má teda dobrú cenu a množstvo funkcií. Je to vhodná voľba pre používateľov, ktorí potrebujú spoľahlivý externý pevný disk s veľkou kapacitou a množstvom funkcií za rozumnú cenu.