Recenzia smart hodiniek Garmin Enduro 2 – výkonné a odolné hodinky pre outdoorových nadšencov


Sú hodinky vhodné pre outdoorové aktivity a aká je ich odolnosť voči nárazom a vode?

Recenzia smart hodiniek Garmin Enduro 2 – výkonné a odolné hodinky pre outdoorových nadšencov

Úvod

Garmin Enduro 2 sú nové smart hodinky od americkej spoločnosti Garmin. Sú určené pre outdoorových nadšencov a sú vybavené množstvom funkcií, ktoré sú užitočné pri rôznych aktivitách na čerstvom vzduchu. Hodinky majú dlhú výdrž batérie a odolnú konštrukciu, čo z nich robí ideálny spoločník pre dobrodružstvá.

Vyzerajú dobre na ruke

Garmin Enduro 2 vyzerajú dobre na ruke a sú k dispozícii v dvoch farbách – šedá a čierna. Hodinky majú kruhový farebný displej s veľkosťou 1,4 palca a rozlíšením 280 x 280 pixelov. Displej je dostatočne jasný a čitateľný aj pri priamom slnečnom svetle. Okrem toho sú hodinky vybavené antireflexným sklom, ktoré zlepšuje čitateľnosť displeja.

Hodinky majú odolnú konštrukciu a sú vyrobené z kvalitných materiálov. Majú kovové telo a silikónový remienok, ktorý je pohodlný na nosenie a dobre drží na ruke. Remienok sa dá ľahko vymeniť, takže si môžete vybrať z rôznych farieb a materiálov.

Funkcie

Garmin Enduro 2 sú plné užitočných funkcií pre outdoorových nadšencov. Hodinky majú GPS, ktorý vám umožní sledovať vašu polohu a navigovať v teréne. Okrem toho majú aj kompas, barometrický výškomer a meranie pulzu.

Hodinky sú tiež vodotesné a vydržia ponorenie do hĺbky až 100 metrov. To znamená, že môžete s nimi plávať, šnorchlovať alebo potápať sa.

Hodinky majú tiež množstvo funkcií pre športové aktivity. Majú napríklad meranie krokov, kalórií a vzdialenosti pre beh, jazdu na bicykli alebo turistiku. Okrem toho majú aj funkciu monitorovania spánku a meranie stresu.

Výdrž batérie

Jednou z najväčších výhod hodiniek Garmin Enduro 2 je ich výdrž batérie. Hodinky majú solárny panel, ktorý dokáže dobíjať batériu aj pri priamom slnečnom svetle. To znamená, že vás hodinky nezradia ani na dlhých výletoch alebo expedíciách. Podľa výrobcu môže batéria vydržať až 80 dní v režime sledovania aktivity a až 300 hodín v režime GPS. To je naozaj impresívne a robí z hodiniek ideálny spoločník pre dobrodružstvá.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Tabuľka nižšie ukazuje porovnanie hodiniek Garmin Enduro 2 s tromi konkurenčnými produktami – Suunto 9 Baro, Polar Grit X a Coros Vertix.

Garmin Enduro 2 Suunto 9 Baro Polar Grit X Coros Vertix
Cena 449,99 € 549 € 429 € 599,99 €
Displej 1,4 palca 1,39 palca 1,2 palca 1,2 palca
Výdrž batérie Až 80 dní Až 120 hodín Až 100 hodín Až 60 hodín
GPS Áno Áno Áno Áno
Vodotesnosť Až do hĺbky 100 metrov Až do hĺbky 100 metrov Až do hĺbky 100 metrov Až do hĺbky 150 metrov

Z tabuľky vidieť, že hodinky Garmin Enduro 2 majú podobné funkcie ako ich konkurenčné produkty, no majú dlhšiu výdrž batérie a sú o niečo lacnejšie ako Suunto 9 Baro a Coros Vertix.

Záver

Hodinky Garmin Enduro 2 sú skvelou voľbou pre outdoorových nadšencov, ktorí hľadajú spoľahlivý a odolný spoločník pre dobrodružstvá. Hodinky majú množstvo užitočných funkcií, ako napríklad GPS, meranie pulzu a solárny panel pre dlhú výdrž batérie. Okrem toho vyzerajú dobre na ruke a majú odolnú konštrukciu. Ak hľadáte skvelé hodinky pre outdoorové aktivity, hodinky Garmin Enduro 2 sú skvelou voľbou.