Recenzia: Výkonná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 780 Ti pre náročné hry a grafické aplikácie


Aká je maximálna frekvencia taktovania na tejto grafickej karte?

Recenzia: Výkonná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 780 Ti pre náročné hry a grafické aplikácie

Úvod

NVIDIA GeForce GTX 780 Ti je výkonná grafická karta, ktorá bola uvedená na trh v roku 2013. Je určená pre náročné hry a grafické aplikácie, ktoré vyžadujú vysoký výkon a kvalitu. Táto karta bola navrhnutá pre zvládnutie najnáročnejších hier a aplikácií a je ideálna pre tých, ktorí hľadajú najvyššiu kvalitu grafiky a rýchlosť.

Výkon

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 780 Ti je vybavená grafickým procesorom GK110 s 2880 jadrami CUDA, 240 texturovacími jednotkami a 48 ROPs. Tento procesor je taktovaný na 875 MHz a má boost frekvenciu až 928 MHz. Karta má 3 GB pamäte GDDR5 s frekvenciou 7000 MHz a 384-bitovou pamäťovou zberniciou. Tento výkon umožňuje karte zvládnuť najnáročnejšie hry a aplikácie bez akéhokoľvek problému.

Dizajn a chladenie

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 780 Ti má moderný dizajn s čiernou farbou a striebornými detailmi. Karta má dva ventilátory, ktoré zabezpečujú optimálne chladenie a tichý chod. Tento systém chladenia umožňuje karte dosiahnuť vyššie výkony bez akéhokoľvek prehriatia.

Podpora technológií

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 780 Ti podporuje technológie, ako sú NVIDIA GPU Boost 2.0, NVIDIA TXAA, NVIDIA PhysX, NVIDIA Adaptive V-Sync a NVIDIA Surround. Tieto technológie zabezpečujú optimálny výkon a kvalitu grafiky v aplikáciách a hrách.

Záver

NVIDIA GeForce GTX 780 Ti je výkonná a spoľahlivá grafická karta, ktorá zvládne najnáročnejšie hry a aplikácie. Je ideálna pre tých, ktorí hľadajú najvyššiu kvalitu grafiky a rýchlosť. Tento produkt od NVIDIA je vynikajúcou voľbou pre každého, kto sa zaujíma o hry a grafické aplikácie.

Tabuľka porovnania

Grafická karta Výkon Cena
NVIDIA GeForce GTX 780 Ti Vysoký €500
AMD Radeon R9 290X Vysoký €450
NVIDIA GeForce GTX 970 Veľmi vysoký €400
AMD Radeon R9 Fury X Veľmi vysoký €600

Porovnali sme NVIDIA GeForce GTX 780 Ti s tromi konkurenčnými produktami. NVIDIA GeForce GTX 780 Ti má vysoký výkon, ale je o niečo drahšia ako AMD Radeon R9 290X. NVIDIA GeForce GTX 970 má veľmi vysoký výkon a je o niečo lacnejšia ako NVIDIA GeForce GTX 780 Ti. AMD Radeon R9 Fury X má veľmi vysoký výkon, ale je o niečo drahšia ako NVIDIA GeForce GTX 780 Ti. V závislosti na tom, aký výkon a cenu hľadáte, môžete si vybrať najvhodnejší produkt pre svoje potreby.