Recenzia: Western Digital Ultrastar DC HC330 – Výkonný pevný disk s kapacitou 10 TB


Jaký je výkon tohoto pevného disku?

Recenzia: Western Digital Ultrastar DC HC330 – Výkonný pevný disk s kapacitou 10 TB

Úvod

Western Digital Ultrastar DC HC330 je pevný disk pre profesionálnych používateľov, ktorí potrebujú vysokú kapacitu a rýchlosť pre svoje náročné aplikácie. S kapacitou 10 TB a rýchlosťou 7200 ot./min. je tento disk ideálny pre použitie v serveroch, dátových centrách a iných podobných prostrediach.

Špecifikácie

Western Digital Ultrastar DC HC330 má kapacitu 10 TB a rýchlosť 7200 ot./min., čo z neho robí jeden z najvýkonnejších pevných diskov na trhu. Disk má rozhranie SAS 12 Gb/s, ktoré umožňuje prenos dát rýchlosťou až 255 MB/s. Okrem toho má disk 256 MB vyrovnávaciu pamäť a podporuje technológie Advanced Format a PowerChoice.

Výkon

Western Digital Ultrastar DC HC330 dosahuje vynikajúci výkon pri prenose dát. Jeho rýchlosť a kapacita umožňujú rýchle a spoľahlivé ukladanie a prenášanie dát. Disk je tiež veľmi odolný a spoľahlivý, čo z neho robí ideálnu voľbu pre kritické aplikácie a dáta.

Cena

Cena Western Digital Ultrastar DC HC330 sa môže líšiť v závislosti od predajcu a miesta nákupu. Všeobecne je to však drahší pevný disk, ktorý sa viac hodí pre profesionálne použitie ako pre bežného používateľa.

Zhrnutie

Western Digital Ultrastar DC HC330 je vynikajúci pevný disk s vysokou kapacitou a rýchlosťou. Jeho výkon a spoľahlivosť robia z neho ideálnu voľbu pre profesionálnych používateľov, ktorí potrebujú spoľahlivé a rýchle ukladanie a prenášanie dát.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Pevný disk Kapacita Rýchlosť Cena
Western Digital Ultrastar DC HC330 10 TB 7200 ot./min. Drahší
Seagate IronWolf Pro 10 TB 7200 ot./min. Stredná
Toshiba N300 10 TB 7200 ot./min. Lacnejší
Hitachi Ultrastar He10 10 TB 7200 ot./min. Stredná

Western Digital Ultrastar DC HC330 je drahší ako konkurenčné produkty, ale jeho výkon a spoľahlivosť sú oveľa lepšie. Seagate IronWolf Pro a Hitachi Ultrastar He10 majú podobné špecifikácie ako Ultrastar DC HC330, ale sú o niečo lacnejšie. Toshiba N300 je najlacnejší z porovnávaných produktov, ale jeho výkon a spoľahlivosť sú o niečo nižšie ako u ostatných produktov. V konečnom dôsledku záleží na vašich potrebách a preferenciách pri výbere pevného disku.