Rise of the Tomb Raider


1. What type of game is „Rise of the Tomb Raider“?

Rise of the Tomb Raider: Recenzia

Rise of the Tomb Raider je počítačová hra vyvinutá spoločnosťou Square Enix a vydaná Crystal Dynamics v roku 2015. Je to prequel prvej hry Tomb Raider, ktorá bola vydaná v roku 2013. V tejto hre hráč preberá úlohu hlavnej hrdinky, Larise Croftovej, ktorá sa snaží objaviť tajomstvo legendárnej hrobky.

Dej

Dej hry sa točí okolo Larise Croftovej, ktorá je na ceste do mesta Kitezh v Rusku. Cieľom jej cesty je nájsť tajomnú hrobku, ktorá je plná nevyčerpateľných bohatstiev. Na svojej ceste má Lara bojovať s množstvom nepriateľov, prekonať nástrahy a odhaliť tajomstvo hrobky. Toto dobrodružstvo vedie hráčov na nádherné a nebezpečné miesta, ktoré vyžadujú veľa trpezlivosti a odvahy.

Grafika

Grafická stránka hry je veľmi dobrá. Všetky prostredia sú vytvorené s veľkou detailnosťou a realistickým vzhľadom. Textúry sú tiež veľmi dobré a hráči môžu sledovať pohybujúce sa postavy a objekty. Animácie postáv sú tiež veľmi dobre vykonané a hráči môžu vidieť reálne pohyby, ako je napríklad pohyb rúk a nôh.

Hudba

Hudba v hre je veľmi dobrá a hráči môžu počuť dynamickú a epickú hudbu. Hudba je kombináciou moderných zvukových efektov a starodávnych melódií, ktoré vytvárajú realistický zvukový zážitok pre hráčov.

Hernej mechaniky

Mechanika hry je veľmi jednoduchá. Hra obsahuje množstvo úloh, ktoré sa musia splniť, aby sa dokončila. Hráč môže bojovať s nepriateľmi, prekonávať nástrahy a hľadať tajomstvo hrobky. Je tu aj veľa možností vylepšení, ktoré hráč môže využiť, aby sa s nepriateľmi ľahšie zmieril.

Minimálne požiadavky na hardvér

Komponent Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows 7
Procesor Intel Core i3-2100 3.1GHz / AMD Phenom II X4 945
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 650 1GB / AMD Radeon HD 7770 1GB
Pamäť 6 GB RAM
Vestavěná paměť 25 GB

Záver

Rise of the Tomb Raider je veľmi dobrá hra. Je to vynikajúci prequel prvej hry Tomb Raider a prináša nové možnosti a vylepšenia. Grafika je veľmi realistická a hudba je taktiež veľmi dobrá. Hra má veľmi jednoduchú mechaniku a hráči môžu prežiť veľa dobrodružstiev. Ak hľadáte dobrú počítačovú hru, Rise of the Tomb Raider je pre vás tou pravou voľbou.