Sherlock Holmes The Mystery of the Persian Carpet


How is the mystery ultimately resolved in „Sherlock Holmes The Mystery of the Persian Carpet“?

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet je point-and-click adventúra z roku 2008, kde hráči prevzatí kontrolu nad slávnym detektívom Sherlockom Holmesom a jeho verným spoločníkom Dr. Watsonom, aby vyriešili zločin v Londýne.

Príbeh

V hre hráči musia vyriešiť zločin, ktorý sa stal v jednom z domov v Londýne. Majiteľ domu, afganský obchodník, bol zavraždený a všetky jeho cennosti, vrátane vzácneho perzského koberca, boli ukradnuté. Hráči sa musia pohybovať po miestnostiach v dome, zbierať dôkazy, rozhovárať sa s potenciálnymi svedkami a použiť logiku a dedukciu, aby zistili, kto je páchateľ.

Hrateľnosť

Hrateľnosť hry je jednoduchá a intuitívna. Hráči sa pohybujú po miestnostiach v dome pomocou kurzora a môžu kliknúť na rôzne predmety, aby ich preskúmali a pridali ich do svojho inventára. Hráči môžu tiež hovoriť s postavami, ktoré majú informácie o prípade a môžu použiť rôzne predmety z inventára na riešenie hádaniek a získanie nových dôkazov.

Hra má tiež niekoľko mini- hier, ktoré hráči musia vyriešiť na základe rôznych indícií. Napríklad, v jednej mini-hre musia hráči vyskladať kúsok papiera, aby zistili novú stopu v prípade.

Grafika a zvuk

Grafika hry je kreslená a veľmi detailná. Každá miestnosť v dome má svoj vlastný dizajn a všetky predmety sú zobrazené s veľkou starostlivosťou. Zvukové efekty v hre sú tiež veľmi dobre spravené a pridávajú k atmosfére hry.

Zhrnutie

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet je skvelá point-and-click adventúra pre fanúšikov detektívnych hier. Hráči si užijú roliu Sherlocka Holmesa a Dr. Watsona a musia použiť svoju logiku a deduktívne schopnosti na vyriešenie zločinu. Grafika a zvuk v hre sú veľmi dobre spravené a pridávajú k atmosfére hry.

Minimálne požiadavky na hardvér:
Operačný systém: Windows XP/Vista/7/8/10
Procesor: 1 GHz
RAM: 256 MB
Grafická karta: 32 MB
Voľné miesto na disku: 1 GB