Taito Milestones


In what ways did Taito’s expansion into international markets impact its growth and success as a company?

Recenzia: Taito Milestones

O hre

Taito Milestones je zaujímavá počítačová hra, ktorá nás prevedie históriou japonskej vývojárskej spoločnosti Taito. Táto firma bola založená v roku 1953 a odvtedy vytvárala množstvo úspešných hier. V Taito Milestones sa hráči môžu priblížiť k histórii tejto spoločnosti a zahrať si niekoľko kultových hier, ktoré vytvorila.

Hra je rozdelená do niekoľkých častí, ktoré predstavujú jednotlivé obdobia v histórii Taita. Každá časť obsahuje viacero hier, ktoré boli v danej dobe populárne. Hráči si tak môžu vyskúšať napríklad Space Invaders, Bubble Bobble alebo Arkanoid.

Okrem základnej hry, ktorá obsahuje množstvo hier, je v Taito Milestones aj sekcia s informáciami o histórii spoločnosti Taito. Táto sekcia obsahuje zaujímavé informácie a obrázky, ktoré hráčom ukážu, ako sa Taito vyvíjalo a aké hry vytváralo.

Hrateľnosť

Hrateľnosť Taito Milestones je veľmi jednoduchá a intuitívna. Hráči si môžu vybrať, ktoré hry chcú hrať, a potom ich jednoducho spustiť. Hry sú presne také, ako sme ich poznali pred rokmi, a tak sa dajú jednoducho ovládať.

Okrem klasických hier je v Taito Milestones aj sekcia s výzvami. V tejto sekcií sa hráči môžu pokúsiť prejsť určité úrovne v rôznych hrách. Výzvy sú rôznorodé a náročné, takže aj skúsenejší hráči si prídu na svoje.

Grafika a zvuk

Grafika a zvuk v Taito Milestones sú presne také, ako sme ich poznali z pôvodných hier. Hry majú štýlový retro vzhľad, ktorý poteší nostalgicky založených hráčov. Zvuk je tiež prispôsobený pôvodným hrám a tak nás sprevádza klasická hudba a zvukové efekty.

Záver

Taito Milestones je skvelá hra pre všetkých fanúšikov klasických hier. Hráči si tu môžu zahrať kultové hry, ktoré boli populárne v 80. a 90. rokoch minulého storočia. Okrem hier je tu aj sekcia s informáciami o histórii spoločnosti Taito, takže sa môžeme dozvedieť viac o tom, ako sa vyvíjala japonská herná scéna.

Celkovo je Taito Milestones skvelá hra, ktorá nás prenesie do minulosti a pripomenie si niektoré z najlepších hier v histórii. Ak máte radi retro hry, určite by ste si ju nemali nechať ujsť.

Minimálne požiadavky na hardvér:

Komponent Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows 7 alebo novší
Procesor Intel Core i3 alebo ekvivalentný
Grafická karta GeForce GTX 460 alebo ekvivalentná
RAM 4 GB
Miesto na disku 5 GB