The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III


Recenzia: The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III je japonská RPG hra ⁢od spoločnosti Nihon Falcom, ktorá pokračuje v príbehovom oblúku, ktorý začal⁤ v⁤ predchádzajúcich dvoch hrách. Hra bola pôvodne vydaná v roku 2017 pre PlayStation 4 v Japonsku a neskôr sa dočkala vydania na viacerých platformách, vrátane PC a Nintendo Switch.

Príbeh a postavy

Príbeh hry sa odohráva v Erebonianskom impériu, ktoré je na pokraji vojny. Hlavný hrdina, Rean Schwarzer, sa po skončení vojenskej ⁤akadémie Thors stáva inštruktorom na novej⁤ Zweihänder akadémii. Tu vedie novú triedu⁤ VII, ktorej úlohou je riešiť konflikty a tajomstvá, ktoré trápia impérium. ​Hra sa zameriava na⁢ rozvoj postáv a ich‍ vzťahov, čím sa hráči môžu hlbšie​ ponoriť do sveta a jeho príbehu.

Herný mechanizmus

Trails of Cold Steel III ponúka ⁤zmes tradičného JRPG štýlu s modernými prvkami. Bojový systém je ťahový⁣ a poskytuje hráčom ​možnosť strategicky plánovať svoje⁤ útoky a obranu. Novinkou v ‌tejto časti série je „Break“‌ systém, ktorý umožňuje hráčom‌ narušiť nepriateľské akcie a získať výhodu v boji. Hra tiež obsahuje ‍množstvo vedľajších úloh ⁣a mini hier, ktoré pridávajú ďalšiu hĺbku a zábavu.

Grafika a zvuk

Grafika hry je vizuálne príjemná, aj keď nie je na úrovni najnovších AAA titulov.⁢ Dizajn postáv a prostredí je detailný a farebný, čo prispieva k​ celkovej atmosfére hry. Hudba a ‌zvukový dizajn sú ​vynikajúce, s emotívnymi skladbami,‍ ktoré dopĺňajú príbeh ‍a boje. Dabing postáv je kvalitný a prispieva ‍k autenticite a hloubke jednotlivých scén.

Hodnotenie

Trails of Cold Steel​ III je skvelým pokračovaním série, ktoré ponúka⁢ hlboký príbeh, zaujímavé postavy a zábavný bojový systém. Hra vyžaduje od hráčov investíciu času a často aj trpezlivosť, aby plne pochopili všetky jej ⁢mechanizmy a prežili všetky príbehové línie. ​Pre fanúšikov JRPG a predchádzajúcich častí série⁣ je to však nevyhnutná voľba.

Celkové⁤ hodnotenie: 8.5/10

Minimálne požiadavky na hardvér

Komponent Minimálne požiadavky
OS Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
Procesor Intel Core i3-2100 3.10 GHz
Pamäť 8 GB RAM
Grafika NVIDIA GeForce GTX 650 Ti
DirectX Verzia 11
Úložisko 25 GB voľného miesta
Zvuková⁤ karta DirectX kompatibilná ‌zvuková karta