Tipy a triky pre Windows Vista 1

Tiež ste si všimli, že z času na čas vám v kontextovom menu, ktoré za zobrazí po kliknutí na súbor alebo adresár pravým tlačidlom myši, pribudne v položke Odoslať do(Send to) nový odkaz na program do ktorého môžete odoslať súbor(y), alebo priečinok. Ak chcete vedieť ako si tam pridať vlastný užitočný odkaz čítajte ďalej..

Ak sa pýtate kedy to môžete využiť, odpoveď je jednoduchá. Ja sám som si do položky Odoslať do pridal svoj obľúbený editor textových dokumentov, editor jednoduchých obrázkov a editor zložitých obrázkov a fotografií a ďalšie užitočné odkazy. Ide o skvelé riešenie, vždy keď je potrebné otvárať jeden typ súboru viacerými rozdielnymi programami.

Teraz k samotnému riešeniu, ktoré je veľmi jednoduché. Otvorte si cez ponuku Štart okno Tento počítač a do adresného riadka(ten ktorý je znázornený na obrázku) zadajte nasledujúci text:

%APPDATA%\Microsoft\Windows\SendTo

a potvrďte klávesov Enter. Mal by sa vám otvoriť adresár so všetkými odkazmi dostupnými z ponuky Odoslať do.

Následne vytvorte, alebo skopírujte odkaz na aplikáciu, ktorú chcete používať z položky Odoslať do, do otvoreného adresára. V prípade, že si odkaz vytvárate kliknite pravým tlačidlom myši na voľnú plochu adresára a z kontextového menu zvoľte Nový -> Odkaz a postupujte podľa pokynov sprievodcu pridaním odkazu. Hotovo, vami pridaná aplikácia je teraz dostupná z položky Odoslať do.