Vydaný nový Skype 4.0

Nový Skype 4.0 je dostupný na stiahnutie. Táto verzia je veľmi prepracovaná a spoločnosť je na svoj nový VoIP softvér veľmi hrdá. Spustenie hovoru je jednoduchšie a rýchlejšie ako hocikedy predtým, podporuje dokonca aj možnosť zväčšiť si video na celú obrazovku. Novinkou je full-screen video hovor, čistý zvuk a jednoduchšie ovládanie, ako nikdy predtým, tvrdí spoločnosť.

Samozrejmosťou budú funkcie, na ktoré ste si už zvykli – audio a video hovory na iné Skype kontá zadarmo, IM, teda chatovanie, SMS a hovory na pevnú a mobilnú sieť na celom svete za nízke poplatky.

Do novej verzie vývojári zabudovali aj manažér pripojenia, ktorý zabezpečí aj pri tých najpomalších pripojeniach maximálnu spoľahlivosť a kvalitu video-hovoru, ako sa len dá. Ak máte dostatočne rýchly procesor (dvojjadrový a pod.), internetové pripojenie (400+ Kb/s pre upload) a Skypom certifikovanú HQ Video webkameru, Skype vám zabezpeči videorate až do 30 FPS.

Nová verzia má vylepšený kodek aj pre zvuk, ktorý potrebuje menej dát na prenos a výsledok je vyššia čistota a kvalita. Aktuálnu verziu nájdete na stránke www.skype.com.