Zmenšite si obrázky rýchlo a jednoducho, bez zložitých softvérov

Potrebovali ste niekedy si zmenšiť rozlíšenie obrázku a ste nemali žiadnu rýchlu možnosť alebo spôsob ako to urobiť? Na internete koluje nespočetné množstvo programov, ktoré ponúkajú práve túto funkciu zmenšovania, zväčšovania alebo iné úpravy. Sú to v mnohých prípadoch kvalitné programy, ale bežný užívateľ ich nepotrebuje a na obsluhu by potreboval isté parametrické znalosti o obrázkoch.

Microsoft ponúka na svojej stránke medzi súčasťami ´Microsoft PowerToys´ malý prídavok (program), ktorý sa integruje priamo do Windowsu, do kontextového menu. Po stiahnutí programu, ktorý má len 521 KB si ho nainštalujeme. Následne sa nám táto malá „hračka“ integruje do kontextového menu. Teraz už len stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na vybraný obrázok, ktorý chceme zmenšiť, zvoliť si možnosť ´Resize Pictures´ a sa nám objaví malé okno s možnosťami.

Môžeme si vybrať z rôznych rozlíšení, ale ak máme vlastnú špecifickú predstavu, tak si jednoducho vyberieme políčko Custom a si hodnoty (rozlíšenie) vpíšeme sami. Je to jednoduchý a veľmi praktický „PowerToy“ od Microsoftu, ktorý iste oceníte.