Agatha Christie – The ABC Murders


How does Hercule Poirot’s detective skills help him solve the murders in the novel?

Agatha Christie – The ABC Murders

Agatha Christie – The ABC Murders je počítačová hra, ktorá vychádza z rovnomenného románu Agathy Christieovej. Táto hra bola vyvinutá štúdiom Artefacts Studio a publikovaná spoločnosťou Microïds v roku 2016. Hráči sa ujímajú roly slávneho detektíva Hercula Poirota, ktorý musí riešiť sériu záhadných vrážd, ktoré boli spáchané podľa abecedného poradia priezvisk obetí.

Príbeh

Príbeh hry sa začína v Londýne, kde Poirot dostane tajomný list od neznámeho páchateľa, ktorý sa podpisuje ako ABC. V liste sa páchateľ chváli, že bude spáchať sériu vrážd podľa abecedného poradia a vyzýva Poirota, aby sa pokúsil zastaviť ho. Hráč musí pomocou Poirota objavovať dokazy a riešiť zložité hádanky, aby identifikoval páchateľa a zabránil mu v ďalších vráždach.

Hratelnosť

Hratelnosť hry spočíva v riešení hádaniek a hľadaní dokazov. Hráči musia prehľadávať rôzne miestnosti a interagovať s rôznymi postavami, aby získali informácie, ktoré im pomôžu pri riešení záhad. Hra tiež obsahuje minihry, ktoré sú zamerané na riešenie logických problémov a rozlúštenie kódov. Hráči musia byť pozorní a premýšľať logicky, ak chcú úspešne vyriešiť záhady a zastaviť páchateľa ABC.

Grafika a zvuk

Grafika hry je vynikajúca. Hra sa odohráva v 3D prostredí, ktoré je detailne vytvorené. Miestnosti a postavy sú realistické a príjemné pre oči. Zvukové efekty a hudba sú tiež veľmi dobre spracované, čo pridáva na atmosfére a napätí hry.

Zhrnutie

Agatha Christie – The ABC Murders je skvelá detektívna hra, ktorá je založená na slávnom románe Agathy Christieovej. Hra má vynikajúcu grafiku a zvukové efekty, čo pridáva na atmosfére a napätí. Hratelnosť je založená na riešení hádaniek a hľadaní dokazov, čo je vynikajúca zábava pre fanúšikov detektívnych hier. Hra je veľmi zaujímavá a náročná, čo ju robí skvelou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú zábavu a zároveň chcú trénovať svoj mozog.

Minimálne požiadavky na hardvér

Hardvér Požiadavky
Operačný systém Windows 7/8/10 (64-bitová verzia)
Procesor AMD / Intel Dual-Core 2.2 GHz
RAM 2048 MB RAM
Grafická karta 256 MB DirectX 9.0c kompatibilná s 3D akcelerátorom
Voľné miesto na disku 2 GB