Edge of Eternity


What is the premise of „Edge of Eternity“ and how does it relate to the concept of time?

Recenzia: Edge of Eternity

Základné informácie

Edge of Eternity je fantasy RPG hra vyvinutá a publikovaná francúzskou spoločnosťou Midgar Studio. Hra bola vydána 8. júna 2021 a je dostupná na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Hráči sa ujímajú postavy Daryon, ktorý sa snaží zachrániť svoju rodinu a svet pred nebezpečím, ktoré hrozí z temných ciest. Hra má mix klasických a moderných RPG prvkov, ako sú súboje v reálnom čase, otvorený svet, rôzne vedľajšie úlohy a rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú dej.

Grafika a zvuk

Grafika hry je krásna a dych berúca. Hra využíva Unreal Engine 4, čo umožňuje hre plynulý beh a detajlné vizuálne efekty. Herný svet je veľmi rozmanitý a plný farebných lokácií, od zasnenej dediny po obrovské mesto v oblacích. Každá oblasť má svoj vlastný charakter a atmosféru, ktorá hráča vtiahne do hry.

Zvukový dizajn hry je tiež skvelý. Hudba v hre je nádherná a pridáva k atmosfére hry. Hovorené dialógy sú dobre nahraté a dabing obsahuje aj čeština a slovenčina.

Hrateľnosť

Hrateľnosť hry je pomerne priamočiara a ľahko sa naučite ovládať postavu. Bojový systém v hre je založený na súbojoch v reálnom čase, no súčasne vám umožňuje použiť strategické prvky, ako sú schopnosti postavy a ich kombinácie.

Hra sa snaží ponúknuť otvorený svet, ktorý hráčom umožňuje preskúmať rôzne lokácie, zbierať suroviny a plniť vedľajšie úlohy. V tomto ohľade je hra veľmi podobná klasickým RPG hrám.

Rozhodnutia, ktoré hráč robí, ovplyvňujú dej hry a niektoré z nich môžu mať dokonca trvalé následky. Hráči sa musia rozhodnúť, či chcú byť hrdinami alebo zlodejmi, a tieto rozhodnutia ovplyvnia to, ako sa ostatní postavy v hre budú správať voči hráčovi.

Príbeh

Príbeh hry je pomerne klasický fantasy príbeh, ktorý sa zameriava na boj medzi dobrom a zlom. Hráči ovládajú Daryona, ktorý sa snaží zachrániť svoju rodinu a svet pred temnými silami, ktoré hrozia z temných ciest.

Hra sa snaží ponúknuť zaujímavé postavy a svet, ktoré sú dostatočne rozvinuté, aby hráči boli vtiahnutí do príbehu. Hra tiež ponúka rôzne vedľajšie úlohy a úlohy, ktoré hráčov motivujú k preskúmaniu sveta a doplneniu vedľajších dejov.

Zhrnutie

Edge of Eternity je skvelá RPG hra, ktorá ponúka krásnu grafiku, skvelý zvukový dizajn a zaujímavý svet. Hrateľnosť hry je pomerne priamočiara a ponúka klasické RPG prvky, ako sú súboje v reálnom čase, otvorený svet a vedľajšie úlohy. Príbeh hry je pomerne klasický fantasy príbeh, ktorý sa snaží ponúknuť zaujímavé postavy a svet.

Ak máte radi fantasy RPG hry, určite by ste mali vyskúšať Edge of Eternity.

Minimálne požiadavky na hardvér

Platforma Minimálne požiadavky
PC Windows 7 64-bit, procesor Intel Core i5-2400 alebo AMD FX-6300, 8 GB RAM, grafická karta NVIDIA GeForce GTX 760 alebo AMD Radeon HD 7950, 20 GB voľného miesta na disku
PlayStation 4 PlayStation 4, 20 GB voľného miesta na disku
PlayStation 5 PlayStation 5, 20 GB voľného miesta na disku
Xbox One Xbox One, 20 GB voľného miesta na disku
Xbox Series X/S Xbox Series X/S, 20 GB voľného miesta na disku