Fotografujte s precíznosťou: Canon IXUS 285 HS BLACK – recenzia fotoaparátu s 20MP, 12x zoomom a GPS


Aké sú výsledky svetelnosti optického zoomu 12x v tomto fotoaparáte?

Fotografujte s precíznosťou: Canon IXUS 285 HS BLACK – recenzia fotoaparátu s 20MP, 12x zoomom a GPS

Úvod

Canon IXUS 285 HS BLACK je fotoaparát, ktorý sa pýši vysokým rozlíšením 20 megapixelov a 12x optickým zoomom. Navyše, tento fotoaparát disponuje GPS, čo je veľmi užitočné pre cestovateľov a turistov. Canon je známy značkou, ktorá vyrába vysoko kvalitné fotoaparáty a tento model nie je výnimkou. V tejto recenzii sa pozrieme na niektoré z najdôležitejších funkcií a vlastností, ktoré tento fotoaparát ponúka.

Design a pohodlie

Canon IXUS 285 HS BLACK má pekný a elegantný dizajn, ktorý je skladný a ľahký. Váži len 147 gramov, takže ho môžete nosiť v kabelke alebo vrecku bez pocitu prílišnej hmotnosti. Má tiež ergonomický dizajn, ktorý je pohodlný pre ruky a poskytuje dobrý úchop. Na zadnej strane je 3-palcový LCD displej, ktorý poskytuje jasný a detailný obraz. Tento displej je tiež dotykový, čo je veľmi užitočné pre ľudí, ktorí sú zvyknutí na používanie smartfónov a tabletov.

Výkon a kvalita fotografií

Canon IXUS 285 HS BLACK disponuje 20-megapixelovým snímačom, ktorý poskytuje vysokú kvalitu fotografií. Tento fotoaparát tiež obsahuje 12x optický zoom, ktorý umožňuje fotografovať objekty z diaľky. Výsledné fotografie sú ostré a detailné, s vysokým kontrastom a farebnou presnosťou. Tento fotoaparát tiež obsahuje inteligentný stabilizátor obrazu, ktorý pomáha zabrániť rozmazaniu fotografií pri fotografovaní z ruky.

GPS

Jednou z najzaujímavejších vlastností Canon IXUS 285 HS BLACK je GPS. Tento fotoaparát môže zaznamenať polohu, v ktorej bola fotografia zhotovená, čo je veľmi užitočné pre cestovateľov a turistov. Navyše, tento fotoaparát tiež obsahuje funkciu Wi-Fi, ktorá umožňuje prenos fotografií do smartfónov a tabletov.

Batéria

Canon IXUS 285 HS BLACK používa lítiovú batériu, ktorá poskytuje dostatočnú kapacitu pre dlhé hodiny fotografovania. Podľa výrobcu, batéria má kapacitu až 210 snímok na jedno nabitie.

Záver

Celkovo, Canon IXUS 285 HS BLACK je skvelý fotoaparát pre tých, ktorí hľadajú kvalitu a pohodlie v jednom balení. Tento fotoaparát ponúka vysoké rozlíšenie, optický zoom a GPS v jednom zariadení, čo ho robí veľmi užitočným pre cestovateľov a turistov. Jeho ergonomický dizajn a dotykový LCD displej sú ďalšie výhody tohto fotoaparátu.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Rozlíšenie Optický zoom GPS
Canon IXUS 285 HS BLACK 20 MP 12x Áno
Nikon COOLPIX B500 16 MP 40x Nie
Sony Cyber-shot DSC-HX400V 20.4 MP 50x Áno
Canon PowerShot SX620 HS 20.2 MP 25x Nie

Canon IXUS 285 HS BLACK sa výrazne líši od konkurenčných produktov výrazne výkonnejším optickým zoomom a GPS. Nikon COOLPIX B500 má vysoký optický zoom, ale neponúka GPS. Sony Cyber-shot DSC-HX400V má rovnaké rozlíšenie ako Canon IXUS 285 HS BLACK a tiež ponúka GPS, ale má vysokú cenu. Canon PowerShot SX620 HS má podobné rozlíšenie ako Canon IXUS 285 HS BLACK, ale má oveľa nižší optický zoom a neponúka GPS.

Vzhľadom k svojim vlastnostiam a výkonu, Canon IXUS 285 HS BLACK je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vysokú kvalitu fotografií, optický zoom a GPS v jednom zariadení.