Martha is Dead


What themes are explored in the story of „Martha is Dead“?

Recenzia hry „Martha is Dead“

Príbeh a hrateľnosť

„Martha is Dead“ je psychologická hororová hra od talianskeho štúdia LKA, ktoré stojí za úspešnou hrou „The Town of Light“. Hra sa odohráva počas druhej svetovej vojny v Taliansku, kde hráč zohráva rolu dievčaťa, ktoré sa snaží zistiť pravdu o smrti svojej sestry Marthy.

Hra sa začína v lese, kde sa hráč stretne s Marthou, ktorá následne zomrie v dôsledku útoku. Hráč sa potom prebúdza v lese a musí sa pokúsiť zistiť, čo sa stalo s jeho sestrou. Počas hry sa hráč stretáva s množstvom postáv, ktoré mu pomáhajú zistiť pravdu o Marthe a jej smrti.

Hra sa skladá z rôznych úloh a hádaniek, ktoré hráč musí vyriešiť, aby sa dostal ďalej v príbehu. Hráč sa tiež stretáva s rôznymi nebezpečenstvami a strašidelnými scénami, ktoré pridávajú na atmosfére hry.

Hrateľnosť hry je pomerne lineárna, ale príbeh a atmosféra hry sú dostatočne silné, aby hráča udržali zaujatého počas celého času. Hra má niektoré slabé miesta v riešení hádaniek, ktoré môžu byť niekedy frustrujúce a nie príliš dobre navrhnuté. Celkovo však hrateľnosť hry je pomerne solídna a príbeh je dostatočne zaujímavý, aby hráča udržal pri hre.

Grafika a zvukový dizajn

Grafika a zvukový dizajn sú zrejme najväčšou prednosťou tejto hry. Grafika je nádherná a detailná, s krásnymi textúrami a štýlovým umiestnením kamery. Hra sa spolieha na efektivné použitie svetla a tiene, aby sa vytvorila atmosféra strachu a napätia.

Zvukový dizajn je tiež vynikajúci. Hra využíva okolitý zvuk a hudbu, aby vytvorila náladu strachu a napätia. Hráč počuje zvuky z okolia a zvuky z vlastnej hlavy, ktoré mu pomáhajú dostať sa do mysle postavy, ktorú hrá.

Celkovo, grafika a zvukový dizajn sú veľmi dobre navrhnuté a pomáhajú hre vytvoriť atmosféru strachu a napätia.

Záver

„Martha is Dead“ je skvelá hra pre tých, ktorí majú radi psychologické horory a zaujímavý príbeh. Hra má niektoré slabé miesta v riešení hádaniek, ale atmosféra a grafika sú dostatočne silné, aby to kompenzovali. Hra tiež ponúka pomerne dlhú dobu hrania, čo znamená, že hráč môže byť zaujatý počas celého času.

Minimálne požiadavky na hardvér:

Hardvér Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows 7/8/10 (64-bitový)
Procesor Intel Core i5-4460 3.2GHz / AMD FX-8350
Pamäť 8 GB RAM
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 960 / AMD Radeon R9 280
DirectX Verzia 11
Ukladanie 30 GB voľného miesta na disku