Pevný disk Seagate IronWolf Pro 12TB: Výkonné úložisko pre vaše NAS zariadenie


Aké sú záručné obdobia pre disk Seagate IronWolf Pro 12TB?

Pevný disk Seagate IronWolf Pro 12TB: Výkonné úložisko pre vaše NAS zariadenie

Seagate IronWolf Pro 12TB je pevný disk navrhnutý špeciálne pre použitie v NAS (Network Attached Storage) zariadeniach. Tento disk je ideálnym riešením pre tých, ktorí potrebujú spoľahlivé a výkonné úložisko pre svoje dáta. S kapacitou 12TB ponúka dostatok miesta pre ukladanie veľkého množstva súborov a je perfektnou voľbou pre domáce aj profesionálne použitie.

Výkon a spoľahlivosť

Seagate IronWolf Pro 12TB je vybavený rýchlym 7200 otáčkami za minútu a 256MB cache pamäťou, čo zaisťuje vysoký výkon a rýchle načítavanie súborov. Tento disk je optimalizovaný pre NAS systémy a je schopný spracovať viacero požiadaviek súčasne bez straty výkonu. Jeho spoľahlivosť je zaručená vďaka technológiám, ako je AgileArray, ktorá minimalizuje vibrácie a zvyšuje celkovú odolnosť disku.

Seagate IronWolf Pro 12TB je tiež vybavený technológiou IronWolf Health Management, ktorá monitoruje stav disku a poskytuje užívateľom informácie o jeho výkone a zdraví. Táto funkcia je veľmi užitočná pre prevádzkovateľov NAS systémov, pretože umožňuje identifikovať potenciálne problémy a vykonávať preventívne údržby, čím sa predchádza strate dát a výpadkom systému.

Kapacita a flexibilita

S kapacitou 12TB ponúka Seagate IronWolf Pro dostatok miesta pre ukladanie veľkého množstva súborov. Je ideálny pre ukladanie fotografií, videí, hudby a ďalších dát. Súčasne podporuje až 16 diskov v jednom NAS zariadení, čo umožňuje ešte väčšiu flexibilitu a rozšírenie úložného priestoru.

Tento disk je tiež kompatibilný s technológiou RAID, čo znamená, že je možné ho použiť v rôznych režimoch RAID (napríklad RAID 0, 1, 5, 6 a 10). RAID zabezpečuje väčšiu ochranu dát a zvyšuje celkovú spoľahlivosť úložiska. Seagate IronWolf Pro je tiež vybavený technológiou PowerChoice, ktorá zaisťuje nižšiu spotrebu energie a pomáha udržiavať nízku teplotu disku.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Produkt Kapacita Cache Maximálna rýchlosť otáčok
Seagate IronWolf Pro 12TB 12TB 256MB 7200 ot/min
WD Red Pro 12TB 12TB 256MB 7200 ot/min
Toshiba N300 12TB 12TB 256MB 7200 ot/min
Seagate IronWolf 12TB 12TB 256MB 7200 ot/min

Seagate IronWolf Pro 12TB sa vyznačuje rovnakou kapacitou, cache pamäťou a maximálnou rýchlosťou otáčok ako konkurenčné produkty WD Red Pro 12TB, Toshiba N300 12TB a Seagate IronWolf 12TB. Tieto disky sú však určené pre rôzne typy používateľov a majú niektoré rozdiely v spoľahlivosti a funkciách.

Seagate IronWolf Pro 12TB je určený pre profesionálnych užívateľov a poskytuje pokročilé funkcie, ako je technológia IronWolf Health Management, ktorá je užitočná pre prevádzkovateľov NAS systémov. WD Red Pro 12TB je tiež určený pre NAS systémy, ale neponúka rovnaké pokročilé funkcie ako IronWolf Pro.

Toshiba N300 12TB je vysoko spoľahlivý disk, ktorý je odolný voči vibráciám a je ideálny pre náročné NAS aplikácie. Seagate IronWolf 12TB je zase cenovo dostupnejšou alternatívou pre domáce použitie a ponúka podobné špecifikácie ako IronWolf Pro.

Na základe porovnania je Seagate IronWolf Pro 12TB vynikajúcim výberom pre profesionálnych užívateľov, ktorí potrebujú vysoko spoľahlivé a výkonné úložisko pre svoje NAS zariadenie. S rýchlym výkonom, veľkou kapacitou a pokročilými funkciami je tento disk ideálnym riešením pre ukladanie a zálohovanie dát.