Pevný disk Seagate IronWolf Pro 6TB – Výkonné úložisko pre profesionálny NAS


Aké sú bezpečnostné funkcie tohto pevného disku Seagate IronWolf Pro 6TB?

Pevný disk Seagate IronWolf Pro 6TB – Výkonné úložisko pre profesionálny NAS

Seagate IronWolf Pro 6TB je vysoce výkonný pevný disk určený pre profesionálne NAS systémy. S kapacitou 6TB poskytuje dostatok miesta pre ukladanie veľkého množstva dát a zálohovanie. Jeho spoľahlivosť a odolnosť je vhodná pre náročné úlohy, ktoré vyžadujú neustálu prevádzku a vysokú rýchlosť prenosu dát. Tento produkt je ideálny pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé úložisko s vysokou kapacitou a rýchlosťou.

Výkon a spoľahlivosť

Seagate IronWolf Pro 6TB je vybavený technológiou AgileArray, ktorá zabezpečuje optimalizáciu výkonu a spoľahlivosti. Táto technológia minimalizuje vibrácie a zároveň zvyšuje celkový výkon pevného disku. IronWolf Pro je tiež vybavený senzormi vibrácií, ktoré zabezpečujú hladký chod disku aj v prípade intenzívnej prevádzky.

Tento pevný disk je vyrobený s ohľadom na neustálu prevádzku a disponuje vysokou odolnosťou proti zlyhaniu. Je navrhnutý tak, aby odolával nástrahám prevádzky v NAS systémoch, kde je často vyžadovaná nepretržitá dostupnosť dát. IronWolf Pro je certifikovaný pre 24/7 prevádzku a má 300TB/rok rating na záťaž. To znamená, že je schopný pracovať nepretržite a vydrží vysoké zaťaženie.

Rýchlosť prenosu dát

Seagate IronWolf Pro 6TB ponúka vysokú rýchlosť prenosu dát, čo je dôležité pre profesionálne nasadenie. S rozhraním SATA 6Gb/s poskytuje rýchly a stabilný prenos dát. Jeho veľká vyrovnávacia pamäť a vysoká rýchlosť otáčok zabezpečujú rýchle načítavanie a ukladanie dát. Vďaka týmto vlastnostiam je tento pevný disk vhodný pre náročné aplikácie a úlohy, ktoré vyžadujú rýchly a spoľahlivý prenos dát.

Kapacita a kompatibilita

S kapacitou 6TB ponúka Seagate IronWolf Pro dostatok miesta pre ukladanie veľkého množstva dát. Jeho vysoká kapacita je ideálna pre firmy, ktoré potrebujú veľké úložisko pre zálohovanie dát, súbory a aplikácie. IronWolf Pro je tiež kompatibilný s rôznymi NAS systémami a je optimalizovaný pre použitie s NAS systémami od Seagate aj iných výrobcov.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Kapacita Výkon Spoľahlivosť Cena
Seagate IronWolf Pro 6TB 6TB Vysoký Vysoká €200
WD Red Pro 6TB 6TB Vysoký Vysoká €220
Toshiba N300 6TB 6TB Stredný Vysoká €180
HGST Deskstar NAS 6TB 6TB Stredný Vysoká €190

Porovnávajúc Seagate IronWolf Pro 6TB s konkurenčnými produktami, je jasné, že ponúka vysoký výkon a spoľahlivosť v porovnaní s ostatnými diskami. WD Red Pro 6TB ponúka podobné vlastnosti, ale je o niečo drahší. Toshiba N300 6TB a HGST Deskstar NAS 6TB majú nižšiu rýchlosť prenosu dát, ale sú cenovo dostupnejšie. Avšak, Seagate IronWolf Pro 6TB ponúka najvyššiu spoľahlivosť a výkon za rozumnú cenu, čo ho robí ideálnou voľbou pre profesionálne nasadenie v NAS systémoch.