Pevný disk WD141KFGX Red Pro: Neprekonateľná kapacita a spoľahlivý výkon


Aká je maximálna kapacita pevného disku WD141KFGX Red Pro?

Pevný disk WD141KFGX Red Pro: Neprekonateľná kapacita a spoľahlivý výkon

Úvod

Pevné disky sú neoddeliteľnou súčasťou moderných počítačov a sú zodpovedné za ukladanie a spracovanie dát. Výber správneho pevného disku je pre mnohých používateľov veľmi dôležitý, pretože to ovplyvňuje výkon a spoľahlivosť ich systému. Jedným z najobľúbenejších a najspoľahlivejších pevných diskov na trhu je model WD141KFGX Red Pro od spoločnosti WD.

Kapacita a rýchlosť

WD141KFGX Red Pro je pevný disk s neuveriteľnou kapacitou a rýchlosťou. S kapacitou až 14TB je tento disk ideálny pre používateľov, ktorí potrebujú veľké množstvo úložného priestoru pre svoje dáta. Či už ide o zálohovanie súborov, ukladanie multimediálnych súborov alebo iné náročné úlohy, tento pevný disk dokáže zvládnuť všetko.

Okrem obrovského úložného priestoru je WD141KFGX Red Pro tiež veľmi rýchly. S rozhraním SATA III sa dosahuje rýchlosť čítania až 250MB/s a rýchlosť zápisu až 230MB/s. Táto vysoká rýchlosť umožňuje rýchle načítavanie a ukladanie dát, čo je veľmi dôležité pre používateľov, ktorí pracujú s veľkými súbormi a náročnými aplikáciami.

Spoľahlivosť a odolnosť

WD141KFGX Red Pro je tiež veľmi spoľahlivý a odolný pevný disk. Je vybavený technológiou AllFrame AI, ktorá zlepšuje kompatibilitu s bezpečnostnými kamerami a zabezpečuje hladký záznam a prehrávanie videa. Okrem toho je tento disk odolný voči nárazom a vibráciám, čo znižuje riziko poškodenia a stratu dát.

WD141KFGX Red Pro je tiež vybavený technológiou NASware 3.0, ktorá optimalizuje výkon pre použitie v sieťových úložiskách NAS. Táto technológia zlepšuje celkový výkon, zabezpečuje spoľahlivú prevádzku a minimalizuje riziko chýb.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Na záver tejto recenzie porovnáme pevný disk WD141KFGX Red Pro s tromi konkurenčnými produktmi: Seagate IronWolf Pro, Toshiba N300 a HGST Ultrastar.

Pevný disk Kapacita Rýchlosť čítania Rýchlosť zápisu Spoľahlivosť
WD141KFGX Red Pro 14TB 250MB/s 230MB/s Vysoká
Seagate IronWolf Pro 12TB 210MB/s 220MB/s Vysoká
Toshiba N300 10TB 240MB/s 200MB/s Vysoká
HGST Ultrastar 16TB 260MB/s 240MB/s Vysoká

Ako vidíme z tabuľky, WD141KFGX Red Pro má najväčšiu kapacitu medzi týmito pevnými diskami. Taktiež má veľmi podobné rýchlosti čítania a zápisu ako konkurenčné produkty. Spoľahlivosť je tiež na vysokej úrovni u všetkých diskov, ale WD141KFGX Red Pro sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči nárazom a vibráciám.

Celkovo hodnotím pevný disk WD141KFGX Red Pro veľmi pozitívne. Jeho neuveriteľná kapacita a vysoká rýchlosť robia z neho ideálneho spoločníka pre používateľov, ktorí potrebujú veľa úložného priestoru a rýchle načítavanie a ukladanie dát. Spoľahlivosť a odolnosť sú tiež veľmi dôležité vlastnosti, ktoré tento disk poskytuje. Ak hľadáte spoľahlivý a výkonný pevný disk, WD141KFGX Red Pro je skvelou voľbou.